Новини України. 21 квітня. Колишній народний депутат від БЮТ Віктор Лозінський, якого суд визнав виннив в умисному вбивстві жителя Кіровоградської області Валерія Олійника, намагався штучно створити докази свого захисту.

Віктор Лозінський
Лозінський вбив людину для самоствердження

Про це заявила суддя Неля Ластовка під час виголошення вироку екс-депутату.

За словами судді, у момент злочину Лозінський перебував у стані алкогольного сп’яніння.

Відзначається, що попередньо висадивши з машини жінку, він під’їхав до Валерія Олійника і, “керуючись бажанням самоствердитися за рахунок приниження інших із використанням малозначного приводу”, почав наносити удари руками і ногами.

Суддя детально описала, як Лозінський переслідував Олійника, як стріляв йому в ногу з рушниці, після чого останній фактично втратив здатність пересуватися.

Від отриманих ран, перелік яких зайняв кілька сторінок вироку, Валерій Олійник помер у кареті швидкої допомоги дорогою до лікарні.

Лозінський, маючи вищу юридичну освіту, достовірно знаючи особливості кваліфікації злочинів, знаючи, як проводяться оперативно-розшукові заходи, з метою уникнути кримінальної відповідальності за скоєння особливо тяжкого злочину почав штучно створювати докази свого захисту”, – зазначиласуддя.

У цьому йому допомагали тодішній прокурор району Євген Горбенко (засудили до 9 років), який був свідком події, і начальник відділу міліції Михайло Ковальський (отримав 5 років умовно).

Їхні дії, згідно з вироком, призвели до втрати доказів і зі самого початку направили слідство на хибний шлях.

Що стосується ролі єгеря Василя Перепелиці (отримав 4 роки), то він на прохання Віктора Лозінського, а також “сподіваючись отримати матеріальну винагороду”, визнав себе винним у скоєнні вбивства Валерія Олійника.

За свідченнями єгеря, які суд визнав неправдивими, саме він “випадково” вистрелив у напрямку, де перебував загиблий.

Нагадаємо, напередодні Лозінського засудили до 15 років ув’язнення за вбивство. Його адвокат має намір оскаржити вирок в Апеляційному суді Києва.

Джерело Коммерсантъ-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.