Новини України. 9 квітня. Державний департамент США вважає, що ситуація з дотриманням прав людини в Україні вкрай критична.

Вашингтон, США
США: в Україні серйозні проблеми з дотриманням прав людини і свободою слова

У щорічному звіті Держдепу, який був оприлюднений у п’ятницю, значна його частина присвячена порушенню прав людини з боку правоохоронних органів, повідомляє BBC.

“До них відноситься побиття, тортури та інші знущання над в’язнями та затриманими у СІЗО“, – йдеться у звіті.

У документі також порушується проблема довгих термінів затримання осіб на період слідства, важких умов, в яких перебувають підслідні та вибиття з них зізнань силою. Згадуються трагічні випадки із Ігорем Індиго і Михайлом Стадником, які померли у відділках міліції.

Наводяться приклади жорстокого поводження правоохоронців із біженцями, шукачами притулку і особами із неслов’янською зовнішністю.

У звіті також йдеться про відкриття кримінальних справ проти опозиційних політиків, що збільшує вигляд вибіркового та політично вмотивованого судового переслідування.

Документ критикує неефективну та корумповану судову систему в Україні і наводить приклади збільшення тиску на ЗМІ та журналістів. А також звертає увагу на збільшення випадків обмеження свободи зібрань, посилення корупції в уряді та суспільстві.

Експерти відзначають, що це вже не перше за останній час застереження з боку міжнародної і спільноти з приводу порушення прав людини в Україні.

Відзначимо, ще раніше Парламентська асамблея Ради Європи зажадала від української влади дотримуватися прав і свобод людини і виконувати взяті Україною свої зобов’язання перед ПАРЄ.

Нагадавши, що коли факти порушення прав людини, зокрема, з боку правоохоронних органів підтвердяться, то Україна матиме серйозну розмову з Радою Європи, і що вона ніколи не залишиться осторонь і не замовчуватиме ці факти.

А міжнародна організація Amnesty International ще раніше звернулася до президента України з вимогою забезпечити притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні прав людини, і для цього привести законодавство країни у відповідність з міжнародними нормами.

Адміністрація президента України тоді пообіцяла, що права людини будуть залишатися під контролем Віктора Януковича, підтримавши ідею створення механізму незалежного розгляду скарг на дії міліції.

Експерти відзначають, що поки такого механізму не було створено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.