Новини України. 16 квітня. У разі доведення вини Тимошенко у справі газових угод з Росією в 2009 році можуть бути розірвані домовленості між НАК «Нафтогаз Україна» і ВАТ «Газпром».

Юлія Тимошенко
Справа проти Тимошенко не мета, а засіб

Кримінальна справа, що з’явилася напередодні візиту до Києва російського прем’єра Володимира Путіна, може бути використана чинною українською владою для створення можливості повторення болгарського сценарію у відносинах з газовим монополістом. Софія свого часу уклала з Москвою невигідний газовий контракт; влада в Болгарії змінилася і, звинувативши своїх попередників у перевищенні повноважень, розірвала контракт, уклавши новий.

Якщо Банкова вирішила піти болгарським шляхом (джерела “ДТ” у владі підтвердили можливість подібного варіанту розвитку подій), це означає, що кримінальна справа проти Ю. Тимошенко — не мета, а засіб.

Першою опорою слідства у даній кримінальній справі проти Ю. Тимошенко є невідповідність процедури видачі директив, які «Нафтогазу» міг видавати тільки президент.

Другий опорою слідства є відсутність рішення Кабінету міністрів, що дозволяє голові правління НАК «Нафтогаз України» Олегу Дубині поставити підпис під угодами 19 січня.

За даними газети “ДТ”, у розпорядженні слідства перебуває стенограма засідання Кабінету міністрів на чолі з Ю. Тимошенко, на якому обговорювалося це питання. Джерела стверджують, що під час засідання висловлювалися різні думки, в результаті чого уряд не прийняв ніякого рішення щодо дій голови НАК «Нафтогаз». Оскільки уряд на той момент був колективним органом, то одноосібну дію прем’єр-міністра, який узяв на себе прийняття рішення, слідство вважає нелегітимним.

За матеріалами ДТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.