Новини України. 16 квітня. Три чверті заяв та повідомлень про насильство в міліції надійшло або від самих громадян (56%), або від судів, інших установ та правозахисних організацій (ще 22%).

МВС, міліція
Внутрішня безпека МВС помічає 1 з 20 фактів насильства в міліції

Про це йдеться в доповіді заступника генерального прокурора Віктор Войцишена, яку зачитали на колегії ГПУ, пише «Дзеркало тижня. Україна».

Безпосередньо від органів міліції в цілому надійшло близько 1400 матеріалів (кожен п’ятий), при цьому від підрозділів внутрішньої безпеки, які й проводять відповідні перевірки, – тільки 297, тобто вже кожен двадцятий.

Більш того, в семи областях ними за рік направлено від одного до чотирьох таких матеріалів, а ще в чотирьох (Вінницькій, Волинській, Житомирській, Кіровоградській) – взагалі жодного.

Можливо, в цих регіонах все в порядку? Навряд чи, оскільки саме тут одночасно зареєстровано від шістнадцяти (Вінниччина) до ста шістдесяти п’яти (Сумщина) заяв громадян, саме тут є направлені до суду справи, в тому числі і про випадки загибелі громадян від рук співробітників міліції, відзначає видання.

Службові перевірки нерідко зводяться до отримання формальних пояснень від заявника і працівників міліції, на яких він вказав. Тому не дивно, що за матеріалами Служби внутрішньої безпеки порушено лише дванадцять справ і тільки в дев’яти регіонах, тоді як в інших вісімнадцяти – жодного.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.