Новини світу. 23 квітня. Скандально відомий американський пастор Террі Джонс, який прославився на весь світ після публічного спалення копії Корану і мав намір влаштувати подібну акцію в п’ятницю, провів одну частину дня в суді, а іншу – у в’язниці.

Террі Джонс
Скандальний пастор знову готував свою акцію

Джонса відправили до в’язниці в п’ятницю ввечері після засідання суду, який постановив, що запланована антиісламська акція може призвести до сплеску насильства, і заборонив пастору протягом трьох років наближатися до найбільшої в Америці мечеті – ісламському центру в Діборні (штат Мічиган).

Суд також зажадав від Джонса виплатити символічний штраф – один долар – відповідно до прийнятого в 1846 році закону про необхідність виплати штрафу тими, хто може представляти своїми діями “загрозу спокою”.

Норовливий священнослужитель відмовився платити, звинувативши суд у порушенні його права на свободу слова, після чого його  доставили в місцеву тюрму.

Приблизно через годину Джонса і його ідейного прихильника Уейна Сеппа випустили – після того, як невідомий доброзичливець заплатив за них штраф.

Ім’я Джонса прогриміло на весь світ 20 березня, коли він у присутності приблизно 50 людей спалив копію Корану в одній із церков у Флориді. Цим він спровокував сутички в Афганістані, під час яких загинули більше ста людей. Першого квітня розлючений натовп напав на офіс ООН в Мазарі-Шаріфі. Серед загиблих – десять співробітників міжнародної організації.

Після інциденту президент Афганістану Хамід Карзай закликав конгрес США засудити спалення Корану пастором і запобігти подібні акції в майбутньому. Джонс ніякої провини за собою не бачить.

У 2010 році пастор вже збирався спалити священну книгу в десяту річницю терактів 11 вересня в США і закликав своїх парафіян зробити те ж саме. Його слова викликали бурхливу реакцію засудження в усьому світі, особливо в країнах, де сповідують іслам.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.