Новини технологій. 19 квітня. Другий за величиною виробник жорстких дисків Seagate купує за 1,375 мільярдів доларів підрозділ корейської компанії Samsung Electronics, що випускає аналогічну продукцію.

Seagate
Тепер компанія поставлятиме жорсткі диски корейським комп'ютерам

Про це компанії повідомили у спільній заяві.

Ця угода залишає в індустрії жорстких дисків лише двох великих гравців – Seagate і Western Digital, що оголосила в березні про покупку свого конкурента Hitachi GST за 4,3 мільярди доларів.

За умовами угоди, Seagate заплатить Samsung 1,375 мільярдів доларів: половину грошовими коштами і половину акціями. Експерти припускають, що виручені активи Samsung реінвестує у більш перспективні галузі, начебто у виробництво мобільної техніки.

Seagate почне поставляти жорсткі диски для комп’ютерів корейського виробника. У свою чергу, Samsung забезпечить партнера чіпами флеш-пам’яті для твердотільних SSD-дисків.

Завершити операцію планується до кінця поточного року.

За даними компанії IHS iSuppli, ринок жорстких дисків повільно скорочується (за останній квартал на 4%), і головною причиною цього аналітики називають зростаючу популярність планшетів. Ці пристрої замість вінчестерів використовують чіпи флеш-пам’яті для зберігання програм і даних, а багато покупців на сьогоднішній день вважають за краще замість нового десктопа або ноутбука купити планшет.

Крім того, здешевлення флеш-пам’яті робить засновані на ній твердотільні SSD-диски все більш доступними. Подібні накопичувачі – легкі, стійкі до ударів і споживають менше енергії, ніж традиційні вінчестери – використовують у преміум-моделях багато виробників ноутбуків (у тому числі Apple).

Згідно з даними IHS iSuppli, в четвертому кварталі 2010 року Samsung контролювала приблизно 11% ринку жорстких дисків, а Seagate – 29%. Western Digital і Hitachi GST, які після об’єднання стануть беззастережно домінувати на ринку, в останньому кварталі 2010 року сумарно відвантажили майже половину всіх жорстких дисків у світі.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.