Новини науки. 26 квітня. Росія. Російський фізик Євген Ткаля з науково-дослідницького інституту ядерної фізики Скобельцина при МДУ імені Ломоносова запропонував схему ядерного лазера, що працює у видимому діапазоні.

Вчений розробив ядерний лазер?

Стаття вченого з’явилася в журналі Physical Review Letters, а її короткий виклад наводить Physical Review Focus, повідомляє Лента.Ру.

Лазером на «ядерному світла» вчені називають лазер, в якому фотони випромінюються при переході в збуджений стан безпосередньо атомних ядер, а не електронів. Теоретично подібні лазери можуть стати джерелами когерентного гамма-випромінювання (Гразер), проте багато фізиків сумніваються в можливості створення подібних пристроїв на практиці.

У рамках своєї нової роботи Ткаля продемонстрував теоретичну можливість створення лазера на ядерному світлі, який, щоправда, поки працює в оптичному діапазоні.

Розрахунки показують, що при досить сильному магнітному (або електричному) полі атоми торію починають випускати фотони. При цьому виникає когерентне випромінювання в оптичному діапазоні. За словами фахівців, нова робота є важливим кроком на шляху створення Гразера.

Джерело Власти.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.