Новини економіки. 12 квітня. Участь України в Митному союзі за формулою «3+1» російська сторона розуміє як повноцінну участь української сторони в Митному союзі.

митний союз
Україну запрошують до Митного союзу

Про це заявив відповідальний секретар комісії Митного союзу Сергій Глазьєв під час відео-мосту Москва – Київ – Астана, присвяченого темі «Митний союз і запуск ЄЕП: перспективи та ризики», у вівторок, 12 квітня.

«Формула «3 +1» (участі України в Митному союзі) в нашому розумінні має реальний сенс лише як повноцінну участь України у всіх наших процесах економічної інтеграції», – зазначиввін.

За словами Глазьєва, підключення України до єдиної митної території «автоматично»дасть загальне поліпшення торгівлі для українських підприємств, які дозволять збалансувати поставку товарів і перехід на взаємну торгівлю без стягування мита.

За словами відповідального секретаря комісії Митного союзу, тільки відмова або нестягування експортного мита на нафту дасть Україні більше $3 млрд. Він також зазначив, що обговорюється можливість переходу на вигідні для обох сторін ціни на газ: «Це ще приблизно $3 млрд». За оцінками експертів, експорт українських товарів зросте від $5 млрд до $9 млрд.

Він також спростував думку про те, що участь у Митному союзі суперечить участі країни у Світовій організації торгівлі (СОТ).

«Всесвітня торгова організація визнає Митний союз, СОТ не заважає створювати Митні союзи, для Киргизії і України участь у Митному союзі – це спосіб, у тому числі, виправити ті грубі промахи, які були допущені при вступі до СОТ ціною здачі цілого ряду позицій, ціною оголення свого внутрішнього ринку», – додав Глазьєв.

Він також підкреслив, що відношення між членами Митного союзу будуються на рівноправних, рівноцінних і взаємовигідних відносинах, як із СОТ, так і з ЄС.

«Якщо держави-члени СОТ, приєднаються до Митного союзу, нам доведеться вести переговори з партнерами по СОТ. Це загальнопоширена практика», – відзначив Глазьєв.

Він також підкреслив, що йтиметься про компенсації, що і необхідно зробити для вирівнювання балансу торговельних інтересів під час приєднання нової держави до Митного союзу. Як підкреслив Глазьєв, ці компенсації будуть носити характер взаємних поступок «і жодним чином не йдеться про гроші».

Після закінчення відео-мосту директор інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський зазначив: «Якщо в України є ідея зберегти ринки і там,  і там, то, я думаю, що такий підхід трансформації наших двосторонніх угод вільної торгівлі в таку багатосторонню угоду – з одного боку, Митний союз, з іншого боку, України – це абсолютно нормально, а далі будемо дивитися».

У той же час він підкреслив, що вступ до Митного союзу – це не тільки і не стільки техніка, а й гроші: «Це питання політичного вибору».

«Ми будемо вступати в організацію, куди передаватимемо частину свого суверенітету і в цій частині ми повинні бути впевнені, що така колективна організація дійсно принесе нам відповідну вигоду. Те ж саме стосується і Євросоюзу. Ми чудово розуміємо, що якщо ми вступаємо в ЄС- це теж передача частини суверенітету», – зазначив експерт.

Нагадаємо, 7 квітня президент Віктор Янукович заявив, що Україна може взяти участь у Митному союзі в рамках Єдиного економічного простору, створюваного Росією, Білоруссю й Казахстаном, у форматі “3+1”. Також стало відомо, що Росія готова на значні компенсації.

Джерело Тиждень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.