Новини світу. 10 квітня. Російський МЗС висловило здивування з приводу реакції Польщі на заміну меморіальної дошки на місці катастрофи літакапрезидента Леха Качинського під Смоленськом.

меморіальна дошка смоленьск
Змінений пам'ятний напис сколихнув Польщу

У ході проведення робіт з підготовки відвідування місця авіакатастрофи главами двох держав російська сторона завчасно поінформувала польську сторону про необхідність заміни таблички на нову – російською і польською мовами, як це прийнято для всіх без винятку пам’ятників і пам’ятних знаків на території Російської Федерації, йдеться в заяві МЗС РФ.

Москва розраховує, що польським офіційним особам відомо, що державною мовою на території Російської Федерації є російська.

Також в МЗС Польщі направили пропозиції щодо тексту нового напису. “Реакції польської сторони також не було”, – наголошується в заяві російського зовнішньополітичного відомства.

Сьогодні повідомлялося, що влада Смоленська замінили пам’ятну табличку на меморіальному камені біля аеродрому “Північний“, де 10 квітня 2010р. в результаті авіакатастрофи загинула польська урядова делегація. Зараз тут встановлена дошка польською і російською мовами. Новий напис: “Пам’яті 96 полякам на чолі з президентом Республіки Польща Лєхом Качинським, загиблим у авіакатастрофі під Смоленськом 10 квітня 2010р.”

Нагадаємо, після трагедії керівництва Росії та Польщі прийняли рішення про спорудження на місці авіакатастрофи меморіалу на честь загиблих. При цьому на місці катастрофи літака тимчасово був встановлений пам’ятний камінь.

Згодом, без повідомлення російських представників, на камені була закріплена табличка польською мовою. Відразу ж після установки таблички польській стороні було зроблено подання по дипломатичних каналах і запропоновано визначитися з тим, як польська сторона вирішить створену нею ж проблему. Реакції на це звернення не було.

11 квітня в Смоленську очікують приїзд президентів Росії Дмитра Медведєва і Польщі Броніслава Комаровського. Офіційною метою візиту глав двох держав є ​​участь у жалобних заходах, присвячених річниці квітневої трагедії під Смоленськом. Керівники двох країн також планують відвідати меморіальний комплекс “Катинь“.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.