Новини політики. 8 квітня. БЮТ виступає проти ухвалення законопроекту, згідно з яким обмежується термін ознайомлення обвинуваченого з матеріалами справи.

Верховна рада, ВРУ
У ВРУ знову буде бійка?

Про це заявив лідер фракції БЮТ Іван Кириленко під час засідання парламенту.

Перед розглядом цього документу у засіданні оголошувалася перерва, і представники фракцій зібралися в кабінеті першого віце-спікера Адама Мартинюка для наради. Після її завершення депутати повернулися до залу і представники Партії регіонів оточили трибуну, очевидно, щоб не дати можливості БЮТ заблокувати роботу парламенту.

Законопроект, авторами якого є депутати Ігор Рибаков та Володимир Каплієнко передбачає, що “у разі зволікання ознайомлення з матеріалами справи обвинуваченим чи його захисником, слідчий за погодженням із прокурором або прокурор вносять до суду за місцем провадження слідства подання”.

У документі зазначається, що суддя розглядає це подання і “своєю постановою може визначити строк, протягом якого обвинувачений і його захисник повинні ознайомитися з матеріалами справи і заявити клопотання”.

“Після закінчення цього строку обвинувачений і його захисник вважаються ознайомленими з матеріалами справи. На постанову судді прокурором, обвинуваченим чи його захисником протягом трьох діб із дня її винесення може бути подана апеляція”, – йдеться у законопроекті.

Лідер фракції БЮТ заявив: “Те, що колеги з фракції Партії регіонів біля трибуни, свідчить про те, що закон має надзвичайну політичну вагу…Виключно політичний закон”.

“Юристи, які були присутні на погоджувальній раді чітко сказали – цей закон в принципі не може діяти по тим термінам, які там записані. На що ми даємо відповідь? Посадити одну людину і потім цей закон скасувати і в нормальне, правове річище написати закон”, – сказав Кириленко.

“Ми категорично протестуємо проти цього. Це свавілля, це атака на політичного лідера, це атака на лідера опозиції Юлію Тимошенко”, – зазначив він.

У свою чергу перший віце-спікер Адам Мартинюк сказав: “Майже кожного дня ця особа виступає і каже: я хочу швидше подивитися в очі суду…Тому мені не зрозуміло, чи фракція не слухається і вийшла вже з підпорядкування лідера партії, чи у лідера партії змінилася думка”.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.