Огляд преси. 12 квітня. Сьогодні до Києва прибуде прем’єр-міністр РФ Володимир Путін.

Віктор Янукович та Володимир Путін
Янукович та Путін зустрінуться сьогодні у Києві

Він буде вмовляти керівництво України відмовитися від планів угоди з ЄС про свободу торгівлі і віддати перевагу вступ до Митного союзу, очолюваний Росією, стверджує кореспондент The Wall Street Journal Джеймс Марсон.

Янукович чинить опір тиску Росії, але минулого тижня Росія запропонувала газ за пільговою ціною, що дозволить Україні заощадити 8 млрд доларів на рік. Це запрошення до змагання Брюсселя і Москви за лояльність України.

Угода про свободу торгівлі сприймається як проміжний пункт для подальшої інтеграції в ЄС. “Вступ до Митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном буде означати, що угода з ЄС виключено, і прив’яже Україні до колишніх республік СРСР”, – говориться в статті.

Один з топ-менеджерів “Газпрому” заявив у Москві, що Україні може бути запропонований газ за російськими внутрішніми цінами. Пільгові ціни на газ вигідні впливовим промисловцям, які підтримують Януковича, а також пом’якшать наслідки лібералізації роздрібних цін на газ, яка проводиться за вимогами МВФ і не сприяє популярності уряду.

“Вигоди за умови угоди з ЄС, можливо, стануть помітні не відразу, але в потенціалі вони потужніші, якщо врахувати розміри ринку і стимулювання економічних реформ”, – пише видання.

Україна не спокуситься російськими “смачними пиріжками, за які ми повинні будемо говорити “спасибо”, запевнив в інтерв’ю високопоставлений джерело з МЗС України, який побажав залишитися анонімним. За словами джерела, Янукович спробує переконати Путіна, що угода з ЄС не йде врозріз з інтересами Москви .

“Тим часом у понеділок влада Україні посилили тиск на Юлію Тимошенко, колишнього прем’єр-міністра: у прокуратурі заявили про порушення стосовно неї кримінальної справи у зв’язку з угодою щодо газу, укладеної з Москвою в 2009 році”, – повідомляє газета. Тоді ціна газу була прив’язана до поточних ринкових цін на нафту, і тому витрати Україні на газ неухильно зростають.

Джерело The Wall Street Journal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.