Новини економіки. 8 квітня. Президент упевнений, що держпрограма фінансування наслідків аварії на ЧАЕС повинна бути переглянута.

Віктор Янукович
Янукович хоче зманшити фінансування чорнобильців

Президент України Віктор Янукович вважає, що Чорнобильська проблема потребує особливої ​​уваги від світової громадськості навіть через 25 років після трагедії.

Про це він заявив на засіданні РНБО з підготовки до конференції, присвяченій 25-річчю трагедії на ЧАЕС.

Янукович також відзначив необхідність перегляду системи фінансових виплат, пов’язаних з наслідками аварії на ЧАЕС.

“З 1986 року навколо Чорнобиля відбулися значні зміни. На територіях, які зазнали впливу Чорнобильської аварії, реалізуються десятки соціально-економічних проектів, туди надходять інвестиції, в тому числі і зарубіжні. Але основний тягар витрат несе на собі Україна“, – зазначив Президент.

Янукович нагадав, що за оцінками західних експертів загальна сума видатків держбюджету за роки незалежності України перевищила 12 млрд. доларів.

У той же час, він назвав непосильною ношею для держбюджету суму в 74 мільярдів грн. на рік, необхідну для задоволення в повному обсязі пільг і компенсацій.

“Тому кардинальні зміни в державній політиці подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС назріли “ще вчора”, – зазначив Президент.

У той же час він запевнив, що виплати ліквідаторам і турбота про них повинні виконуватися бездоганно і в повному обсязі.

“На жаль, не витримує критики і проект концепції Загальнодержавної цільової програми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2012-2016 рр..”, – зазначив Президент.

Джерело Точка нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.