Новини сівту. 11 квітня. Японія. Під час місцевих виборів у Японії виборці висловили невдоволення бездіяльністю уряду в боротьбі з ядерною і гуманітарною кризою.

Наото Кан
Наото Кан готовий піти у відставку

Напередодні прем’єр-міністр Наото Кан заявив, що якщо тиск на його уряд посилиться, він буде змушений піти у відставку.

Уряд Японії планує розширити зону евакуації біля атомної електростанції (АЕС) “Фукусіма-1” з-за високого рівня радіації. Про це повідомили місцеві ЗМІ з посиланням на заяви в уряді, передає Reuters.

Стурбованість з приводу нездатності Японії уникнути ядерної кризи наростає в правлячій партії прем’єр-міністра Наото Кана на тлі виборів до місцевих рад, що проходять в Японії.

Інженери, які продовжують роботу на пошкоджених реакторах АЕС “Фукусіма-1” заявили, що вже сьогодні вони зможуть повністю відновити систему охолодження, поломка якої призвела до перегріву паливних стрижнів. Також, вони сподіваються зупинити потрапляння радіоактивної води з реакторів в океан.

Уряд Японії до цих пір відмовлявся розширити зону евакуації. Після того, як Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) і такі країни, як США та Австралія закликали своїх громадян триматися на 80 кілометровій відстані від аварійної АЕС, уряд Японії погодився розширити зону евакуації на 30 кілометрів.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.