Новини сівту. 11 квітня. Японія. Під час місцевих виборів у Японії виборці висловили невдоволення бездіяльністю уряду в боротьбі з ядерною і гуманітарною кризою.

Наото Кан
Наото Кан готовий піти у відставку

Напередодні прем’єр-міністр Наото Кан заявив, що якщо тиск на його уряд посилиться, він буде змушений піти у відставку.

Уряд Японії планує розширити зону евакуації біля атомної електростанції (АЕС) “Фукусіма-1” з-за високого рівня радіації. Про це повідомили місцеві ЗМІ з посиланням на заяви в уряді, передає Reuters.

Стурбованість з приводу нездатності Японії уникнути ядерної кризи наростає в правлячій партії прем’єр-міністра Наото Кана на тлі виборів до місцевих рад, що проходять в Японії.

Інженери, які продовжують роботу на пошкоджених реакторах АЕС “Фукусіма-1” заявили, що вже сьогодні вони зможуть повністю відновити систему охолодження, поломка якої призвела до перегріву паливних стрижнів. Також, вони сподіваються зупинити потрапляння радіоактивної води з реакторів в океан.

Уряд Японії до цих пір відмовлявся розширити зону евакуації. Після того, як Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) і такі країни, як США та Австралія закликали своїх громадян триматися на 80 кілометровій відстані від аварійної АЕС, уряд Японії погодився розширити зону евакуації на 30 кілометрів.

Джерело Подробиці