Новини світу. 1 квітня. Режим Муаммара Каддафі провів секретні переговори з британською владою.

Муаммар Каддафі
Сини Каддафі домовляються з Британією про усунення батька від влади

За даними видання, до Великобританії з цією метою прибув Мохаммед Ісмаїл (Mohammed Ismail) – один з найближчих помічників сина лівійського лідера, Саїфа Аль-Іслама, повідомляє The Guardian.

Про те, що Ісмаїл нещодавно побував у Лондоні, газеті стало відомо від джерел у британському уряді.

Відзначається, що поїздка Ісмаїла стала, ймовірно, одним з етапів переговорів між лівійськими чиновниками і Заходом, з допомогою яких лівійський режим в останні тижні намагається знайти вихід зі сформованої в країні ситуації.

З матеріалу The Guardian випливає, що важливу роль у цих переговорах грають сини Муаммара Каддафі, які, за словами джерел в їх оточенні, розглядають у тому числі можливість вивести з гри свого батька, щоб не допустити радикальної зміни влади в країні.

Інформація про таємні переговори помічника Каддафі з британцями потрапила в пресу на наступний день після того, як до Великобританії прилетів міністр закордонних справ Лівії Муса Куса. Він прибув з Тунісу 30 березня, заявивши британській владі, що покинув свій пост, і попросив притулку.

В даний час Кусу допитують співробітники британської розвідки.

Крім того, британська влада повідомляла, що від Каддафі відреклися також лівійський міністр у справах Африки Алі аль-Треки (Ali al-Treki) і заступник лівійського посла у Великобританії Тарек Халід (Tarek Khalid).

Між тим, у Лівії триває протистояння військ, лояльних до Муаммара Каддафі, і повстанців, що вимагають у нього відмовитися від влади. Повстанців підтримує авіація коаліції західних країн – США, Великобританії та Франції. Жодній зі сторін поки не вдається домогтися помітної переваги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.