Огляд перси. 15 квітня. США, Франція і Великобританія мають єдину думку про те, що повинно статися для припинення лівійського кризи.

НАТО
НОТО не відступить, поки не піде Каддафі

Видання The Times  пише, що прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, президент США Барак Обама і президент Франції Ніколя Саркозі впевнені, що лівійський народ очікують зміни на краще і прокласти шлях до цих змін можливо.

Автори закликають не забувати, чому міжнародна спільнота вжила заходів: “Коли Лівія занурилася в хаос з огляду на те, що полковник Каддафі атакував власний народ, Ліга арабських держав закликала діяти. Лівійська опозиція попросила про допомогу. І лівійський народ у важкий час звернув свій погляд до світу”.

Силам коаліції “вдалося вберегти десятки тисяч життів. Але лівійський народ з кожним днем ​​жахливо страждає від рук Каддафі”, говориться в статті.

“Наш борг і наш мандат згідно з резолюцією 1973 Ради безпеки ООН, полягає в тому, щоб захищати мирне населення, і ми це робимо. Він не полягає в тому, щоб змістити Каддафі силою. Але неможливо уявити собі майбутнє Лівії при владі Каддафі”, – пишуть автори. “Неможливо, щоб людина, що намагалася влаштувати бійню власного народу, могла входити до майбутнього уряду”, – відзначають світові лідери.

Якщо світ змириться з таким варіантом, жителям міст, які зараз чинять опір силам Каддафі, жорстоко помстяться. Більш того, Лівія перетвориться на неспроможну державу. “Ні Європа, ні регіон, ні весь світ не можуть дозволити собі появи нового притулку для екстремістів”.

Шляхом до примирення Кемерон, Обама і Саркозі вважають “майбутнє без Каддафі, зі збереженням територіальної цілісності та суверенітету Лівії і відновленням її економіки, благополуччя та безпеки її народу. Це має розпочатися з справжнього припинення насильства, вираженого в справах, а не в словах”. Лівійський режим повинен відвести війська від міст, які тримає в облозі, і повернути військових в казарми.

“Проте, поки Каддафі при владі, НАТО і його партнери по коаліції повинні продовжувати свої операції, щоб мирні громадяни залишалися під захистом, а тиск на режим посилювати. Потім зможе розпочатися непідробний перехід від диктатури до інклюзивного конституційного процесу під керівництвом нового покоління лідерів”, – пишуть автори. Після відходу Каддафі ООН і держави – члени організації повинні допомогти лівійцям відновити зруйноване Каддафі та сформувати інститути для будівництва благополучного і відкритого суспільства.

Сьогодні НАТО і його партнери діють від імені ООН. “Але саме народ Лівії, а не ООН, вибере нову конституцію, обере нових лідерів і напише нову главу своєї історії”, – пишуть автори.

“Великобританія, Франція і США не припинять свої зусилля, поки резолюції Радбезу ООН не будуть виконані і лівійський народ не зможе сам вибрати собі майбутнє”.

Джерело: The Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.