Новини науки. 30 квітня. Поет Крістіан Бок закодував власні вірші в геном бактерії Escherichia coli.Для цього він спеціально вивчав молекулярну біологію та програмування.

ДНК бактерії
Поет закодував свої вірші в ДНК бактерії

Геноми живих істот складаються з ДНК – особливого полімеру, який складено з чотирьох типів мономерів (їх називають буквами А, Т, Г і Ц, а хімічно вони є нуклеотидами). Певні трійки таких «літер» кодують ті або інші амінокислоти – елементарні «цеглинки», які становлять білки.

Автор нової роботи придумав власний «генетичний код», де певні трійки нуклеотидів кодують літери алфавіту. Відповідно, послідовностям, які кодують рядки віршів, відповідають певні білки, яких у нормі в клітці немає.

На створення «генетичного коду» у поета пішло чотири роки. Він домігся того, що послідовність амінокислот у білку, синтезованих за з послідовності першого рядка, можна перетворити у другий рядок, використовуючи інший код, де певні поєднання амінокислот кодували літери алфавіту.

Це не перший випадок, коли дослідники кодують за допомогою ДНК ті чи інші слова. Раніше Крейг Вентер – одіозний вчений, який брав участь у проекті «Геном людини» і створив перший організм зі штучним геномом, «вписав» у геном цього організму своє ім’я та імена своїх колег.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.