Новини світу. 11 квітня. Символ Брюсселя – Manneken Pis (Пісяючий хлопчик) – 12 квітня одягнеться в російський космічний скафандр.

Manneken Pis
Хлопчик дзюритиме в скафандрі 12 квітня

Ініціатором цієї акції стала Бельгійська федерація російськомовних організацій, до якої сьогодні входять 23 організації російськомовних бельгійців, за підтримки посольства РФ в Бельгії.

“Наша мета – нагадати бельгійцям про роль Росії в освоєнні космосу в день 50-річчя польоту Юрія Гагаріна, а також підкреслити важливість космічного співробітництва між Росія та Бельгією, а також Росією і ЄС“, – заявив відповідальний секретар федерації Сергій Петросов.

За його словами, цей сигнал “буде зрозумілий навіть найбільш далеким від космосу людям”.

“На мініатюрному скафандрі – російська символіка, а фоном для цієї композиції стануть бельгійський і російський прапори”, – сказав він.

“Церемонія одягання Manneken Pis – одна з найстаріших і найкрасивіших традицій Бельгії, – зазначив Петросов. – Не дивно, що наша ініціатива отримала активну підтримку з боку міської влади Брюсселя, а також стародавнього Товариства друзів Manneken Pis, яке зберігає велику колекцію костюмів “хлопчика”. Тільки представники цього товариства мають право одягати бронзову скульптуру”.

Перед початком акції в ратуші Брюсселя бургомістр Фредді Тілеманс влаштує прийом, присвячений 50-річчю польоту Гагаріна.

На церемонію одягання Пісяючого хлопчика запрошені король бельгійців Альберт ІІ і члени сім’ї правителя монархії. Також в числі запрошених – колишній чеський космонавт, а нині депутат Європарламенту Володимир Ремек, який у 1978 році став першим іноземним космонавтом, який вийшов на орбіту на радянському космічному кораблі, а також бельгійський космонавт Франк де Вінне, який двічі брав участь разом з російськими космонавтами в експедиціях на МКС.

Втім, повідомляється, що обидва космонавти навряд чи зможуть взяти участь в акції в Брюсселі, оскільки планують відзначати 50-річчя польоту Гагаріна в Москві.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.