Новини здоров’я. 21 квітня. Підлітки настільки звикли до своїх мобільних телефонів, що відчувають себе без них буквально, як без рук.

Мобільні телефони
Мобільні телефони викликають залежність

У найважчих випадках «телефонної залежності» підлітки зізнаються, що відчувають фізичну присутність телефону, навіть якщо його немає поруч.

«Синдром фантомного телефону», схожий на синдром фантомної кінцівки, переживають підлітки, яких позбавили їх постійного супутника – мобільного телефону.

Цей засіб мобільного зв’язку став центральним предметом у житті дітей, залишивши позаду навіть комп’ютери, MP3 плеєри і телевізори. Будучи позбавленими свого мобільного, підлітки переживають фізичні симптоми стресу, синдрому відміни і тривожності.

«Спочатку, діти чекали, що відмова від мобільного телефону викличе у них лише смуток, проте насправді вони зіткнулися з цілим букетом психологічних симптомів, такими як почуття самотності, панічні атаки, приступи тривоги і прискорене серцебиття», – розповідають автори експерименту з університету Меріленда, що попросили 1000 підлітків-волонтерів із різних країн відмовитися від телефону на 24 години.

Більше 50% школярів не змогли витримати випробування, а 100% розповіли про симптоми синдрому відміни. «Мені здавалося, що мій телефон, як і раніше знаходиться зі мною і вібрує, а я продовжую отримувати повідомлення», – розповів один із підлітків.

Цікаво, що підлітки приблизно однаковою мірою прив’язані до своїх мобільних, незалежно від країни проживання, її економічного, політичного і культурного рівня розвитку.

Серед основних почуттів, які вони відчувають, розлучившись зі своїм «найкращим другом», можна виділити нервозність, тривогу, дратівливість, паніку, гнів, самотність, депресію, параною, ревнощі, втрату орієнтації, почуття вразливості та залежності.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.