Новини спорту. 17 квітня. Під час періоду проведення матчів Євро-2012 в Україні та Польщі будуть застосовуватись стандартні процедури УЄФА щодо запобігання проявам расизму та дискримінації.

За подібні вихідки клуби будуть штрафувати

Регламентом союзу передбачені покарання та штрафи за демонстрацію подібної діяльності. Про це в інтерв’ю Інформаційному центру «Україна-2012» заявив операційний директор Євро-2012 Мартін Каллен.

За його словами, УЄФА чітко визначає своє ставлення до цього питання, зокрема й під час заходів УЄФА.

«Ми засуджуємо будь-які расистські чи дискримінаційні дії або використання будь-яких символів всередині або за межами футбольних стадіонів. Ця політика стосується і майбутнього Євро-2012 в Польщі та Україні.

УЄФА є активним поборником расизму з 2001 року, почавши співпрацю з мережею FARE («Футбол проти расизму в Європі»), зокрема, надає фінансову, матеріально-технічну підтримку, людські ресурси для боротьби проти будь-якого виду дискримінації», – зазначив чиновник союзу.

Для підвищення обізнаності з цією проблемою союз вдається і до превентивних заходів – як за допомогою партнера FARE, так і міжнародних гравців союзу FIFPro і національних футбольних асоціацій, у тому числі Польщі й України.

На додачу, щороку УЄФА присвячує якийсь тиждень у футбольному календарі, як правило, у жовтні, загальноєвропейській кампанії проти расизму. Протягом цього тижня, відбуваються численні заходи в рідних куточках Європи.

З наближенням до турніру, УЄФА та місцеві комітети запроваджують систему лікбезу, як це було й під час Євро-2008, у всіх клубних змаганнях УЄФА. Згідно цих правил, спільно з польським партнером «Never Again» (Nidgy Wiecej), українськими організаціями, будуть організовані семінари, які навчатимуть стюардів та правоохоронні органи не допускають дискримінаційних символів та поведінки під час Євро-2012.

Окрім освітніх заходів, УЄФА також вдається до санкцій через реалізацію дисциплінарних правил, які містять конкретні положення, що стосуються расистської/ дискримінаційної поведінки. Серед заходів, які можуть бути накладені на клуби, гравців або об’єднання – штрафи, заборони відвідувати стадіон, учасників можуть навіть виключити із змагань.

У Дисциплінарному статуті УЄФА (стаття 11), зокрема, сказано:
1. Той, хто ображає людську гідність особи або групи осіб, в тому числі за ознакою кольору шкіри, раси, релігії або етнічного походження, тягне за собою покарання припинення участі у п’яти матчах або на визначений термін.

2. На будь-якого члену асоціації або клубу, прихильники якого демонструють поведінку, описану в пункті 1, накладається мінімальний штраф розміром 20 000 євро.

3. Якщо обставини того вимагають, дисциплінарний орган може накласти додаткові санкції щодо членів асоціації або клубу, які несуть відповідальність за подібні дії – відтворення одного або кількох матчів за зачиненими дверима, втрата балів або дискваліфікація.

4 Будь-яка форма екстремістської пропаганди заборонена до, під час і після матчу. Щодо них застосовуються санкції, викладені у пунктах 1-3.

Джерело ГалІнфо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.