Новини світу. 5 квітня. Компанія-оператор аварійної АЕС “Фукусіма-1” TEPCO у вівторок, 5 квітня, приступила до зливання в море радіоактивної води.

Фукусіма-1, АЕС
Воду з АЕС "Фукусіма-1" викидають в море

Всього в море, як оголосили раніше представники TEPCO, планується скинути з аварійної АЕС 11,5 тисячі тонн води, операція, як очікується, займе близько двох днів. Скидання води, пояснила компанія-оператор АЕС, необхідне для звільнення місця в сховищі під ще більш забруднену радіоактивними ізотопами воду, що витікає з пошкодженого другого реактора станції.

“Цей захід необхідний для запобігання масштабного радіоактивного забруднення. Однак ми скидаємо радіоактивну воду і глибоко шкодуємо про це”, – заявив після початку операції на “Фукусіма-1” головний секретар кабінету міністрів Японії Юкіо Едано.

При цьому він знову наголосив, що, за оцінками експертів, скидання забрудненої води з аварійної АЕС не заподіє шкоди морській екосистемі.

Компанія TEPCO також у вівторок оголосила, що приступає до виплати компенсацій людям, евакуйованим із зони відчуження навколо аварійної АЕС, не чекаючи підрахунку збитків від події на “Фукусіма-1”. Після цієї заяви акції TEPCO на Токійській біржі подешевшали до рекордного за всю історію компанії рівня.

На ранкових торгах 5 квітня вартість акції TEPCO впала на 15% до 376 ієн. Попередній історичний мінімум був зафіксований у грудні 1951 року, коли акції TEPCO коштували на біржі 393 ієни.

На АЕС “Фукусіма-1” в результаті сильного землетрусу і цунамі, що сталися в Японії 11 березня, вийшли з ладу системи охолодження енергоблоків, відновити роботу яких не вдається досі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.