Новини світу. 22 квітня. Британія. Четверо громадян Ірану, що втекли до Великобританії в 2009 році після жорсткого придушення владою виступів опозиції, оголосили голодування і зашили свої роти в знак протесту проти наміру британського уряду вислати їх назад до Тегерану.

А з яких причин уряд Великобританії має допомогати нелегальним мігрантам?

Як повідомляє Guardian, четверо іранців, серед яких 17-річний підліток, не їли вже 16 днів.

Вони кажуть, що ніколи не повернуться до Тегерана, де їх били, катували і гвалтували після антиурядових демонстрацій.

«Ніхто у Великобританії нас не чує. Ми зашили свої роти, тому що нам більше нічого не залишається, у нас просто немає іншого вибору. Краще померти тут, ніж повернутися назад», – каже 32-річний Кевін Бахрі.

У 2009 році після офіційної перемоги Махмуда Ахмадінеджада в Ірані почалися масові виступи. Поліція жорстко, в тому числі із застосуванням палиць і сльозогінного газу, розганяла стихійні демонстрації, які незабаром переросли у безлади.

Бахрі також заявив, що під час антиурядових демонстрацій влада Великої Британії і США не раз закликали іранців боротися проти несправедливості, а зараз вони «забирають руки».

«Я не раз бачив, як супутникове телебачення в Тегерані транслювало виступи Обами і чиновників, які виступали від імені британського уряду. Вони обіцяли підтримувати нас, але тепер, коли ми дійсно потребуємо їхньої допомоги, вони не відповідають на наші прохання», – додав Бахрі.

Деякі правозахисні організації безкоштовно займаються справами цих людей, які вже півтора роки живуть у наметі поруч з імміграційним центром в передмісті Лондона.

Як підкреслює Guardian, після виборів у 2009 році іранці тікали не тільки до Великобританії. Минулого тижня в Амстердамі помер один іранець, який не зміг добитися притулку.

Також в цьому місяці 25 іранців, що знаходяться в Греції, оголосили голодування і також зашили собі роти.

Джерело Газета.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.