Новини світу. 3 квітня. Фахівці компанії TEPCO, оператора АЕС “Фукусіма-1”, в неділю залили полімерну суміш в місце витоку води з високим рівнем радіації з технічного резервуара японської АЕС. Проте усунути витік “зараженої” води не вдалося.

Фукусіма
Зупинити витік радіаційної води в океан не вдається

В шахті силових кабелів, розташованої недалеко від водозабору другого реактору АЕС, скупчилася велика кількість води (від 10 до 20 сантиметрів). Фахівці поки не можуть точно встановити, звідки вода потрапляє в шахту, тому що всю систему водяного охолодження неможливо перевірити через високий рівень радіації. Крізь тріщину в стіні шахти вода, за даними TEPCO, просочується в Тихий океан.

Енергетична компанія почала подачу в кабельну шахту цементно-бетонної суміші для заливки тріщини в суботу о 16.30 за місцевим часом (10.30 за київським часом). Однак навіть через шість годин після початку робіт вода просочувалася в океан.

У неділю був використаний спеціальний полімер, який поглинає воду, проте, за даними агентства, це не зупинило витік.

Фахівці TEPCO також розглядають інші способи, зокрема, використання деревної тирси, паперу та цементу.

Заміри повітря над місцем витоку води реєструють дозу радіації в 1 тисячу мілізіверт на годину. Якщо людина зазнає опромінення в 500 мілізіверт протягом короткого періоду часу, це може призвести до підвищеного ризику ракових захворювань. Поки немає інформації, чи піддалися впливу радіації співробітники АЕС.

Після руйнівного землетрусу 11 березня цунамі, на АЕС “Фукусіма-1” відмовила система охолодження, і на об’єкті ввели режим НС. Згодом на декількох енергоблоках країни відбулися вибухи, що призвело до викиду радіоактивних елементів в атмосферу. Влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС. Пізніше з’явилася інформація про виявлення в низці районів Японії радіоактивних елементів у повітрі, морській та питній воді і в продуктах харчування.

Згідно з даними на неділю, число загиблих внаслідок руйнівного землетрусу і цунамі перевищило 12 тисяч чоловік. Безвісти зниклими вважаються більше 15 тисяч чоловік.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.