Новини світу. 27 квітня. Комісія з ядерної регламентації США – Nuclear Regulatory Commission (NRC) – приступила до розслідування обставин виникнення підвищеного рівня радіації на АЕС в штаті Огайо, говориться в опублікованій заяві NRC.

У США перевіряють причину підвищення радіації на АЕС в Огайо

Працівники електростанції “Перрі” (Perry Nuclear Power Plant) 22 квітня зафіксували підвищений рівень радіації, коли інженери проводили роботи по зняттю одного з контрольних блоків, що вимірює свідчення ядерної реакції при запуску і вимкненні АЕС. Всі службовці електростанції були негайно евакуйовані.

За даними попереднього розслідування, в комісії повідомили, що умови в робочих зонах АЕС були безпечні, і співробітники не підпали під вплив радіації, що перевищує встановлені норми.

Найвища радіація, якої зазнали співробітники АЕС, дорівнювала 98 мілібер, що є еквівалентом при проведенні людині трьох рентгенівських знімків грудної клітини. Річний ліміт опромінення, за правилами NRC, становить 5 тисяч мілібер, пояснив прес-секретар “Перрі“.

На момент інциденту АЕС була вимкнена для проведення перевантаження палива в ядерні реактори.

NRC направила експертну групу на АЕС, яка буде займатися оцінкою дій інженерів-ядерників з метою з’ясування, чи мав місце людський чинник, який міг спричинити виникнення підвищеної радіації на електростанції.

АЕС “Пері”, вартістю 6 мільярдів доларів, розташована на озері Ері за 65 кілометрів від міста Клівленд, штат Огайо. Спочатку на електростанції планувалося будівництво двох реакторів General Electric BWR-6 з конструкцією стримування Mark III.

Перший енергоблок АЕС потужністю 3579 МВт введений в експлуатацію в 1987 році, в 2000 році його потужність була збільшена до 3758 МВт. У 1985 році було прийнято рішення про заморожування будівництва другого енергоблоку, в 1994 році – про відмову від його будівництва. Оператором АЕС є корпорація FirstEnergy.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.