Новини науки. 22 квітня. Заняття музикою, настільки ненависні багатьом дітям, можуть бути корисні в подальшому житті, допомагаючи зберегти ясний розум до старості.

Музичні знання допоможуть у старості

До такого висновку прийшли співробітники Медичного центру Канзаського університету (США).

Вони вибрали для дослідження 70 здорових добровольців у віці 60-83 років і поділили їх на групи, ґрунтуючись на рівні музичного досвіду: 1) без музичної освіти, 2) від року до дев’яти років навчання в музичній школі, 3) десять і більше років музосвіти.

Ті, хто потрапив до «музичних груп» почали грати на музичних інструментах приблизно в 10-річному віці, більша половина з них мали справу з піаніно, чверть грала  на дерев’яних духових інструментах, таких як флейта і кларнет; всі інші грали на струнних, ударних або мідних духових . При цьому всі респонденти мали однаковий рівень загальної освіти, фізичної підготовки і не демонстрували ознак хвороби Альцгеймера.

У ряді когнітивних тестів учасники, що мали найбільш повну музосвіту, показували кращі результати в порівнянні з тими, хто ніколи не вчився нотній грамоті або гри на музичних інструментах. Це були тести, що стосувалися зорово-просторової пам’яті, назв об’єктів, когнітивної гнучкості (здатності мозку засвоювати нову інформацію).

Половина продовжувала грати на інструментах у період дослідження, однак їх результати не були кращими, ніж у тих, хто припинив заняття кілька років тому. Це означає, що тривалість навчання музикою важливіша, ніж те, чи продовжує людина грати в літньому віці.

За словами вчених, музична діяльність протягом життя може розцінюватися як стимулюючі когнітивні вправи, що роблять мозок більш підготовленим і пристосованим до проблем старіння. Оскільки навчання грі на музичних інструментах потребує багатьох років практики, це заняття може створювати альтернативні зв’язку в мозку, які здатні компенсувати погіршення пізнавальних здібностей у старості.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.