Новини світу. 15 квітня. Росія. Верховний муфтій Центрального духовного управління мусульман Росії Талгат Таджуддін виступив з пропозицією додати на герб Росії півмісяць як символ ісламу.

А в майбутньому мусульмани захочуть переробити церкви в мечеті, як було з Софією в Турції

Про це муфтій заявив в інтерв’ю, опублікованому 15 квітня в газеті «Московські новини».

На думку Таджуддіна, півмісяцем слід замінити хрест на короні, що вінчає одну з голів двоголового орла. Крім того, автори ідеї хочуть додати півмісяць до хреста на короні в центрі герба. «Тоді жоден ворог не зможе використати релігійний фактор на шкоду єдності і цілісності нашої вітчизни», – стверджує муфтій.

Таджуддін вже відправив ескізи герба з півмісяцями головним муфтіям в регіонах. Він розповів, що вже направляв свою пропозицію прем’єр-міністру Володимиру Путіну, а також поділився ідеєю з президентом Дмитром Медведєвим.

Зовнішній вигляд державного герба РФ описаний у федеральному законі «Про державний герб Російської Федерації» від 2000 року. У документі сказано: «Орел увінчаний двома малими коронами і – над ними – однією великою короною, з’єднаними стрічкою». Згадки про хрестах в законі немає.

Незважаючи на те, що Таджуддін називає хрести «православними», ні в законі 2000 року, ні в редакції 1993 року не йдеться про релігійне значення хрестів на коронах герба. У колишній редакції закону корони описані як «три історичні корони Петра Великого», повідомляє Lenta.ru..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.