Новини України. 18 квітня. Депутат від НУНС Геннадій Москаль просить Генпрокуратуру не продовжувати термін ув’язнення екс-міністру Юрію Луценку, а випустити його під підписку про невиїзд.

Москаль поручився за Луценка

Про це йдеться у його депутатському зверненні до першого заступника Генпрокурора Рената Кузьміна, який в інтерв’ю заявив, що серед причин арешту Юрія Луценка називали коментар самого Москаля.

Він нагадав, що в своєму інтерв’ю серед причин арешту Луценка Кузьмін назвав його висловлювання про план, який начебто існував щодо виїзду Ю.Луценка за кордон.

“Хочу повідомити Вам, що факт затримання Луценка 26 грудня 2010р. спецпідрозділом СБУ “Альфа”, я прокоментував ЗМІ таким чином: “Якщо в Україні немає справедливості і правоохоронні органи затримують таких відомих політичних діячів, як Ю.Луценко, тоді треба шукати політичного притулку за кордоном”. Це висловлювання може бути розцінене тільки в контексті “Декларації про свободу політичних дебатів у ЗМІ”, його жодним чином не можна використовувати, як доказ у кримінальній справі”, – зазначив Москаль.

Він також нагадав, як пізніше заявляв, що, незважаючи на всі умови, які були у Луценка для виїзду за кордон і отримання політичного притулку, він покидати Україну категорично відмовився.

“Слідство не встановило жодних приготувань – ні з мого боку, ні з боку Луценка – щодо його виїзду за кордон, пошуку країни, яка надала б статус політичного біженця тощо. А коментарі в контексті “Декларації про свободу політичних дебатів у ЗМІ” не можуть використовуватися, як юридична підстава для арешту”, – зазначив він.

“З огляду на це, а також враховуючи, що термін утримання Луценка під вартою закінчується, прошу не наполягати в суді на продовженні арешту, а обмежитися підпискою про невиїзд”, – зазначив він.

“Зі свого боку гарантую, що у випадку звільнення Луценка з-під варти, не здійснюватимуться ніякі  спроби виїзду за кордон із метою отримання політичного притулку чи статусу біженця”, – додав Москаль.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.