Новини України. 29 квітня. Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов визнав факти застосування тортур співробітниками МВС стосовно затриманих громадян.

Анатолій Могильов
Могильов визнав застосування тортур

За словами міністра, співробітники відомства намагалися таким чином підвищити відсоток розкриття злочинів.

Як повідомляє “Комерсант-Укриана”, у вчорашній нараді, присвяченій питанню дотримання прав людини в установах МВС, взяли участь більше 800 керівників структурних підрозділів відомства. Провів його міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, який після заходу заявив журналістам, що міністерство має “поміняти пріоритети роботи”, щоб уникнути застосування тортур щодо затриманих.

“Коли ставиться питання про те, що саме головне – розкривання, то нікого не цікавить – яким шляхом. Це і призводило до того, що співробітники міліції були націлені на вчинення катувань, – пояснив Могильов .- Приміром, міліція України забезпечувала розкриття злочинів на рівні 60-70%. А в Польщі розкриваність становить близько 40%. Але при цьому довіра до польської поліції у населення на багато разів вище, ніж до української міліції”.

На нараді міністр поставив завдання керівникам структурних підрозділів МВС зробити пріоритетом у роботі міліції “не розкриваність, а дотримання прав і свобод як потерпілого, так і обвинуваченого”.

“У цій ситуації зникає мотивація тортур. Ми повинні забезпечити розкриття злочинів законним шляхом”, – пояснив Могильов, пообіцявши, що будь-який факт порушення прав і свобод людини будуть піддаватися “жорстокій перевірці”, а до винних будуть застосовуватися “найжорсткіші заходи”.

Втім, як відзначає видання, ні жертви тортур, ні правозахисники обіцянкам глави МВС не вірять.

Могильов працює міністром не перший день, і численні скарги на катування почалися саме при ньому”, – заявив заступник голови громадської організації “Тризуб” імені Степана Бандери Андрій Тарасенко.

Як відомо, активісти “Тризуба“, яких затримали за те, що вони відпиляли голову пам’ятнику Сталіну-Джугашвілі на території запорізького обкому Компартії, заявляли, що в міліції до них застосовувалися тортури – били, одягали протигаз і перекривали кисень, застосовували електрошокери.

“У МВС на наші заяви ніяк не реагують. Слова Могильова – це популізм, а тортури будуть продовжуватися, поки повністю не зміниться вся гнила система МВС“, – переконаний Тарасенко.

Його підтримав і член громадської ради при МВС, правозахисник Володимир Чемерис: “У мене великі сумніви, що після заяв міністра щось зміниться. Річ у менталітеті міліціонерів і надмірних повноваженнях, які є у відомства”. На його думку, заяви пана Могильова викликані невдоволенням суспільства і президента діями МВС: “Могильов розуміє, що через низку резонансних справ під ним хитається крісло, і намагається такими заявами якось виправдати себе”.

Нагадаємо, глава Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров раніше повідомляв, що в Україні зростає кількість випадків застосування насильства в міліції. За його словами, тільки в 2011 році в установах МВС загинули 15 людей.

Відзначимо, що раніше голова правління української Гельсінської спілки Аркадій Бущенко заявив, що кожні 40 секунд в Україні співробітники міліції застосовують силу щодо громадян.

Разом з тим, уповноважений парламенту з прав людини Ніна Карпачова повідомила, що в 2010 році правоохоронцями були замучені до смерті 8 людей.

Нагадаємо, наприкінці червня минулого року в Києві біля Міністерства внутрішніх справ пройшла акція, присвячена пам’яті “закатованих міліцією”. Організатори акції встановили біля будівлі МВС символічний пам’ятник “Пам’яті жертв тортур”, до якого поклали червоні гвоздики.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.