Новини світу. 7 квітня. У болівійському місті Ла-Пас відбулися зіткнення між поліцейськими і шахтарями, які зібралися на мітинг проти збільшення цін на продовольство.

мітинг шахтарів
Болівійські шахтарі вимагають збільшити оплату праці

На вулиці Ла-Паса крім шахтарів вийшли вчителі, лікарі та інші працівники державного сектора. Всі вони вимагали поліпшення умов праці, підвищення заробітної плати і зниження загального рівня цін.

Мітингувальники просувалися до палацу президента країни Ево Моралеса і спочатку вели себе мирно. Перший ряд протестувальників ніс у руках розтяжку з портретом Че Гевари. Однак незабаром шахтарі стали кидати у бік поліцейських камені і динамітні шашки. У підсумку співробітники правоохоронних органів були вимушені застосувати сльозогінний газ і воду для розгону демонстрантів.

За даними болівійської поліції, повідомлень про загиблих або поранених у результаті сутичок не надходило. Демонстранти порушили роботу громадського транспорту.

У березні президент Моралес оголосив про підвищення зарплат соціальним працівникам на 10 відсотків. Мітингувальники справедливо вказують, що цього недостатньо, і вимагають від влади більш радикального збільшення виплат.

Болівійський робочий центр (Central Obrera Boliviana) – найбільша в країні профспілкова організація – вимагає від уряду збільшення мінімального розміру оплати праці до 8,309 болівіано (приблизно 1,187 доларів). Нинішній мінімальний розмір оплати праці складає всього 680 болівіано (трохи більше 97 доларів).

Джерело lenta.ru