Новини світу. 7 квітня. У болівійському місті Ла-Пас відбулися зіткнення між поліцейськими і шахтарями, які зібралися на мітинг проти збільшення цін на продовольство.

мітинг шахтарів
Болівійські шахтарі вимагають збільшити оплату праці

На вулиці Ла-Паса крім шахтарів вийшли вчителі, лікарі та інші працівники державного сектора. Всі вони вимагали поліпшення умов праці, підвищення заробітної плати і зниження загального рівня цін.

Мітингувальники просувалися до палацу президента країни Ево Моралеса і спочатку вели себе мирно. Перший ряд протестувальників ніс у руках розтяжку з портретом Че Гевари. Однак незабаром шахтарі стали кидати у бік поліцейських камені і динамітні шашки. У підсумку співробітники правоохоронних органів були вимушені застосувати сльозогінний газ і воду для розгону демонстрантів.

За даними болівійської поліції, повідомлень про загиблих або поранених у результаті сутичок не надходило. Демонстранти порушили роботу громадського транспорту.

У березні президент Моралес оголосив про підвищення зарплат соціальним працівникам на 10 відсотків. Мітингувальники справедливо вказують, що цього недостатньо, і вимагають від влади більш радикального збільшення виплат.

Болівійський робочий центр (Central Obrera Boliviana) – найбільша в країні профспілкова організація – вимагає від уряду збільшення мінімального розміру оплати праці до 8,309 болівіано (приблизно 1,187 доларів). Нинішній мінімальний розмір оплати праці складає всього 680 болівіано (трохи більше 97 доларів).

Джерело lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.