Новини науки. 6 квітня. Подібність Місяця і Землі давало підстави припускати, що в надрах земного супутника можуть бути приховані корисні копалини.

Місяць
Місяць має великі запаси води

Цю впевненість підкріплювали вчені, які прийшли до висновку, що Місяць, швидше за все, є шматочком Землі, що відколовся при зіткненні з гігантським космічним тілом. У фантастичних романах місячні поселенці щосили добували нафту, газ, алмази і золото. У реальності ж астрономи не могли визначити, чи є на Місяці поклади хоча б чого-небудь.

Місячні тунелі, виявлені на земному супутнику в 2009 році, можуть містити значну кількость води. Такі висновки група вчених представила на 42-й конференції з вивчення Місяця та планет (Lunar and Planetary Science Conference).

Отвір діаметром близько 65 метрів, що веде в тунель під поверхнею Місяця, було виявлено японським зондом «Кагуя». Пізніше було знайдено ще два схожих отвори діаметром близько 100 метрів і глибиною приблизно від 50 до 100 метрів. Як вважають астрономи, тунелі являють собою затверділі потоки лави, центральна частина яких висохла.

Автори нової роботи проаналізували умови в місячних тунелях і зробили висновок, що вони сприяють нагромадженню H2O. Усередині тунелів не так різко виражений перепад температур, тому з них випаровується менше води. Крім того, під поверхню проникає набагато менше ультрафіолетового випромінювання, яке здатне руйнувати молекули води.

Наявність води на Місяці було підтверджено в 2009 році відразу трьома дослідницькими апаратами. H2O більш-менш рівномірно розподілена по поверхні земного супутника – до того, як зонди виявили це, вважалося, що основними резервуарами води на Місяці є затінені кратери.

Джерело Власти.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.