Новини політики. 15 квітня. Міністр аграрної політики Микола Присяжнюк уникнув відповіді на питання, чи контролює депутат від Партії регіонів Юрій Іванющенко фірму “Хліб Інвестбуд”.

Микола Присяжнюк
Микола Присяжнюк не хоче говорити про свого друга Іванющенка

В інтерв’ю газеті KyivPost, відповідаючи на питання, хто є приватними власниками “Хліб Інвестбуду“, він сказав:

“Я не знаю цього і не повинен знати, але це достатньо прозорі фінансові структури”.

“Навіть в пресі писали, що це і російський банк ВТБ (Внєшторгбанк), так чи ні? Треба подивитись в реєстрацію”, – зазначив міністр.

Присяжнюк пообіцяв надати інформацію про засновників цієї компанії.

Водночас, коментуючи інформацію про те, що Іванющенко є якщо не власником компанії, то людиною, яка контролює її, міністр заявив:

“Кожен каже, що хоче, так чи ні?”.

“Але моє завдання як міністра забезпечити продовольчу безпеку, я зобов‘язаний мати певну кількість зерна, і зобов‘язаний забезпечити привабливість аграрного сектору країни, і ми це зробимо обов‘язково”, – зазначив він.

Крім того, коментуючи інформацію про те, що Іванющенко є близьким знайомим Присяжнюка і вони разом працюють, міністр сказав:

“Я знаю всіх 450 депутатів, всіх до єдиного. І це нормально для міністра знати всіх депутатів, включаючи його”.

Відповідаючи на питання, чи підтримує він “Хліб Інвестбуд“, який отримав найбільше квот на експорт зерна, Присяжнюк сказав:

“Виникнення компанії “Хліб Інвестбуд“, на моє бачення, це колізія закону про державні закупівлі”.

“Адже в Законі про державні закупівлі виписано, що державна структура не може мати функції єдиного виконавця, так, наприклад, як Аграрний фонд. І для того, щоб мати єдиного виконавця для забезпечення продовольчої безпеки і формування резерву в законі виписано, що повинна бути компанія, в якій не менше 51 відсотка є приватні”, – заявив він.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.