Новини України. 16 квітня. Минулого тижня МВС домоглося від Кабміну права на оперативний контроль рахунків Державного казначейства спеціально для посилення контрольних заходів із держзакупівель.

Анатолій Могильов, МВС, міністр
Могильов: церемонитися не буду, перевірятиму все

Поки що таких повноважень не змогли отримати ні СБУ, ні Держфінінспекція, але і вони стоять у черзі на отримання додаткових оперативних можливостей, повідомляє “ДТ”.

Три тижні тому на закритому засіданні Кабміну, за словами джерела “ДТ”, міністр МВС Анатолій Могильов заявив: “Мені, звичайно, трохи ніяково — я всіх тут знаю особисто, але починаються держзакупівлі, і я попереджаю — президент дав команду “Саджати!” Церемонитися ніхто не буде. Міліція контролюватиме всі великі тендери”.

Першим сигналом серйозності намірів влади навести деякий лад всередині своєї команди і припинити найбільш відверті форми дерибану державних коштів стало подання про відставку заступника міністра економіки О. Сухомлина, подане Миколою Азаровим, через проведення процедури закупівлі в одного виконавця продовольства для армії в інтересах кількох комерційних структур, що користуються лояльністю міністра оборони Михайла Єжеля.

“За даними джерел, формальна причина скандалу така: відкриті тендери із закупівлі продовольства для армії не проводилися з 2007 року. Один-два рази на рік піднімається галас: “солдатів нічим годувати і продукти закінчуються”. У результаті за прискореною процедурою в одного учасника закуповувалося необхідне — в особливих людей за особливими цінами. Зрозуміло, це бізнес не Сухомлина і не клерків у Мінекономіки — а великих людей із головних кабінетів.

У 2011 році на продовольство для армії було виділено 910 млн грн — майже на 180 млн більше, ніж у 2010, і на 230 млн більше, ніж у 2009. Однак обов’язковою умовою держзакупівель у 2011 році, згідно з дорученням прем’єр-міністра, стало проведення відкритих торгів. Тендер оголосили, проте його умови оскаржив Антимонопольний комітет — порушення були очевидні, про них вже говорили.

Замість підготовки нового тендеру у пресі з’явилися повідомлення про чергову загрозу голоду в армії, і Міноборони швидко погодило з Мінекономіки процедуру закупівлі в одного учасника. Коли розгорівся публічний скандал, довелося призначати і карати стрілочника. На даний момент обставини цієї держзакупівлі розслідуються Держфінінспекцією і прокуратурою», — пише журналіст ДТ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.