Новини України. 6 квітня. Львів. Міський голова Львова Андрій Садовий на брифінгу із журналістам закликав львів’ян не жартувати щодо заміни дерев’яних вікон на пластикові у центральній частині міста у зоні ЮНЕСКО.

Мер Львова - Андрій Садовий

«Я застерігаю львів’ян від самовільної заміни вікон, адже навіть ті, які вже це зробили, будуть змушені виламати пластикові вікна і встановити назад дерев’яні», – повідомив мер Львова. За його словами, зараз у судах перебуває понад 50 справ щодо встановлення пластикових вікон у будинках-пам’ятках архітектури.

«На сьогодні є більш жорстке покарання, зокрема і кримінальна відповідальність, за нищення пам’яток архітектури. Тому я б не радив нікому сьогодні, особливо у зоні ЮНЕСКО, міняти дерев’яні вікна на якісь інші, зокрема на пластикові. Не вигідно це робити і з економічної точки зору. Часто вікна з пластику служать не довго. А дерев’яні – стоять по 100-150 років. Але чомусь їх викидають, щоб поставити пластикові на 5 років. Також псується фасад будинку. Сьогодні діє програма міської ради, зокрема управління охорони історичного середовища, та Німецького товариства технічної співпраці з реставрації вікон, яка передбачає співфінансування виконання цих робіт, тому просто закликаю та прошу львів’ян звертатись у наше управління охорони історичної спадщини», – сказав мер Львова.

Програма співфінансування полягає у тому, що 60% вартості робіт сплачує GIZ, 20% – місто і ще 20% – мешканці.

«Це є успішний і якісний проект і багато львів’ян вже скористалися ним, щоб відреставрувати дерев’яні брами чи вікна і навіть дерев’яні сходи. Реставрація дерев’яних вікон буде дешевшою, ніж заміна їх на пластикові. І не буде проблем з судами, не муситимуть потім мешканці через рішення судів демонтовувати пластикові вікна. А усі, хто у центральній частині міста поміняв дерев’яні вікна на пластикові, змушений буде знову змінити їх на дерев’яні. Вікна мають відповідати і колористиці, і самій структурі фасаду будинку. Тому я б нікому не радив з цим жартувати. Ті, хто встиг помилитися, понесе збитки. Ті, хто це ще тільки планує це робити, слід звернутися в управління охорони історичного середовища», – додав мер Львова.

Джерело УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.