Новини світу. 30 квітня. Керівництво МАГАТЕ направляє до Японії групу експертів, які проведуть інспекцію АЕС “Фукусіма-1”, що постраждала від землетрусу.

Фукусіма
МАГАТЕ відправить своїх експертів повторно

Як очікується, інспекція аварійної електростанції пройде в середині травня. Раніше МАГАТЕ вже направляла своїх експертів до Японії, після руйнівного землетрусу 11 березня, через що сталися аварії на АЕС.

Зокрема, троє представників МАГАТЕ в кінці березня прибули в Японію для проведення моніторингу наявності радіоактивних речовин у продуктах харчування і в грунті спільно з фахівцями з міністерства сільського господарства Японії.

МАГАТЕ тісно взаємодіє з японськими ядерниками з 18 березня і готовий здійснювати ще більше технічних консультацій.

TEPCO очікує стабілізації ситуації на аварійних енергоблоках АЕС протягом приблизно шести-дев’яти місяців, а істотного зниження рівня радіації в районі станції – протягом трьох місяців.

Нагадаємо, японське агентство з ядерної та промислової безпеки (NISA) оголосило 12 квітня про присвоєння сьомого рівня небезпеки аварії на “Фукусіма-1“, хоча до того дня на аварійній АЕС було встановлено п’ятий рівень небезпеки.

За оцінками INES, максимальний, сьомий, рівень характеризується виходом у навколишнє середовище радіоактивних матеріалів, що перевищують десятки тисяч терабеккерелів (ТБК) йоду-131 на годину.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.