Новини світу. 19 квітня. Вивчення причин та наслідків катастрофи приводять до висновку про необхідність вжити заходи для кращого захисту ядерних реакторів, заявив голова організації Юкія Амано.

Фукусіма-1, АЕС
У МАГАТЕ детально вивчили причини катастрофи

“Очевидно, що причина катастрофи – це безпрецедентні землетрус і цунамі. Але ми детально вивчили і ще вивчатимемо результати цієї катастрофи. Потрібно краще захищати ядерні реактори від багатосторонніх небезпек, особливо, від того, щоб не надходила електроенергія. Безпека – це основний напрямок” , – сказав Амано у вівторок у Києві, виступаючи на саміті з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії.

За його словами, катастрофа на японській АЕС “Фукусіма” є “надзвичайно серйозним інцидентом” і негативно вплинула на майбутнє ядерної енергетики, оскільки довіра до ядерної енергетики та її суспільне сприйняття “зазнали суттєвих втрат”.

Однак, зазначив голова МАГАТЕ, на використання ядерної енергії треба дивитися у більш широкому контексті. Зокрема, за його словами, потепління клімату робить використання АЕС для багатьох країн “важливою функцією, важливим варіантом”.

Юкія Амано також сказав, що МАГАТЕ готове грати центральну роль у подоланні наслідків ядерних катастроф.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.