Новини здоров’я. 10 квітня. Пристрасть до кави і задоволення, яке ми отримуємо, випиваючи його, залежить від генів, переданих нам батьками, вважають вчені із США.

кава
Пристрасть до кави передається у спадок від батьків

Саме спадковість диктує наше ставлення до цього найпопулярнішого у світі кардіостимулятора.

Нове дослідження показало, що у людей з певними варіантами генів частіше розвивається залежність від кофеїну, ніж у тих, хто володіє іншими варіантами цих генів.

«Це дивно! Люди навіть не підозрюють, що їх поведінка, наприклад, пристрасть до кави, сигарет або алкоголю, багато в чому залежить від їх генотипу », – розповідають вчені-генетики з Національного Інституту ракових досліджень.

Один із генів, від яких залежить ставлення до кави, бере участь у метаболізмі кофеїну. «Ми давно знаємо, що цей ген відповідає за метаболізм кофеїну. Однак нові технології дозволили нам вперше побачити, що він також відповідає за спадкові відмінності в тому, як люди ставляться до кави», – пояснюють учені.

За статистикою, більше 8 з 10 дорослих представників розвинених країн постійно п’ють каву. Кофеїн є найпопулярнішою психотропною речовиною у світі, і 90% жителів планети споживають його в тому чи іншому вигляді.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.