Новини світу. 6 квітня. Прага. Нафтовий танкер, який прийшов завантажити першу лівійську нафту після початку повстання, пришвартувався у порту Марса Аль-Харіґа.

Лівійські бойовики хочуть зайнятися продажем нафти

Цей порт лежить на сході країни, який контролюють бойовики. Очікують, що корабель зможе вивести до мільйона барелів нафти. За ці гроші бойовики планують купити зброю, щоб далі протистояти збройним силам режиму Муаммара Каддафі.
Керівництво повстанців заявило, що уклало угоду з Катаром про продаж нафти, і що вони планують звернутися до ООН із проханням вивести нафту, експортовану повстанцями з-під санкцій, які були накладені на режим Муаммара Каддафі.

Ще до початку повстання Лівія видобувала близько 1,6 мільйона барелів нафти на день, а експортувала 1,3 барелів за ціною 100 доларів за барель. Неспокій у Лівії та інших арабських країнах, багато з яких видобувають нафту, або є важливими транзитними країнами, ціна нафти підскочила до 120 доларів за барель.

Очікують, що завдяки доходам від продажу нафти опозиція зможе придбати зброю для того, щоб чинити опір краще озброєним офіційним військам Муаммара Каддафі. За словами офіційного представника уряду бойовики Алі Сулеймана Ауджалі, уряд Каддафі можна скинути лише завдяки спільним зусиллям світової спільноти, яка забезпечує зону заборони польотів на д Лівією, та дій повстанців.

«Авіаційні удари є важливими. Потрібно підтримувати зону заборони польотів та одностайність коаліції для виконання цієї місії. Щодо лівійців, які борються проти Каддафі, то вони потребують кращої підготовки, кращого оснащення, кращої зброї», – заявив офіційний представник уряду повстанців.

Тим часом, авіаційні сили НАТО обстріляли конвой військової техніки сил Муаммара Каддафі, який прямував до міста Бреґа, яке контролюють бойовики. Таким чином, сили бйовиків отримали можливість змінити свої позиції в місті. Ця битва була останньою у громадянській війні, яка триває вже кілька тижнів за міста на середземноморському узбережжі Лівії.

Джерело Радіо свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.