Новини світу. 10 квітня. Влада Лівії заявила, що готує проект нової конституції, яка відображатиме “лівійську версію” демократії, чого вже два місяці домагаються опозиціонери.

Муаммар Каддафі
Каддафі може знайти собі нове місце у конституції Лівії

Заява була зроблена в оточенні західних журналістів.

“Ми сподіваємося, що вона (конституція) буде незабаром прийнята”, – сказав заступник міністра закордонних справ Халід Каїм. Він зазначив, що в ситуації, яка склалася у Лівії, є люди, які не зацікавлені в політичних реформах, вони хочуть влади, багатства, але не конституції.

Проект конституції вже підготовлений і буде незабаром досліджений, сказав керівник Головного народного конгресу Мухаммед Звеі.

Незважаючи на цю новину, лівійські законотворці поки не можуть дати відповіді на питання, яку роль матиме лідер Лівії Муамар Каддафі в їхній новій конституції.

У Лівії немає конституції, влада тримається на законах, прописаних у книзі Муамара Каддафі, яку він написав у 1970-х роках. Ці політичні принципи були відкинуті бунтівниками, які намагаються повалити Каддафі після його 41 року правління.

Журналісти попросили лівійських чиновників відкрити завісу і повідомити, якого роду буде новий звід законів, чим він буде відрізнятися від колишнього “коктейлю” ісламського, племінного і соціалістичного правління, яка передбачається політична система, президентська республіка тощо.

Конституція представлятиме лівійську версію зводу основних законів, повідомив представник конституційної групи фахівців Ібрагім Мухзам.

“Конституція не відповідатиме (інтересам) окремих особистостей. Вона призначена для служіння нації і будь-який громадянин може знайти своє місце в конституції. Муаммар Каддафі як лівійський індивідуум може знайти своє місце в конституції. Більшість людей хочуть, щоб він залишився. Він символ. У нього багато роботи і завдань “, – сказав Мухзам.

Джерело РИА новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.