Новини світу. 1 квітня. Латиноамериканські приватні охоронні та військові компанії володіють потужним арсеналом зброї.

військові найманці - солдати
Латиноамериканці - небезпечні та озброєні

Згідно з результатами нового дослідження швейцарського Вищого інституту міжнародних досліджень та розвитку, приватні військові компанії (ПВК) та охоронні фірми з країн Латинської Америки виявилися власниками найбільших у світі арсеналів зброї серед своїх колег по індустрії.

Автори доповіді намагаються привернути увагу влади і суспільства до зброї, що знаходиться в руках ПВК.

У доповіді зазначено, що законодавча база країн Латинської Америки не завжди забезпечує достатню прозорість обігу зброї. Закони також не завжди розрізняють юридичний статус збройних цивільних осіб і співробітників приватних охоронних фірм. Законодавства Аргентини, Бразилії, Гватемали і Перу забороняють приватним охоронцям і найманцям володіти автоматичною зброєю, проте згідно з даними звіту, ПВК часто порушують цю заборону.

За словами авторів зі швейцарського Вищого інституту міжнародних досліджень та розвитку, арсенали ПВК можуть становити лише невелику частину зброї, що знаходиться в руках населення Латинської Америки. Набагато цікавішим є питання, в яких стосунках перебувають ПВК з державними силовими органами.

Автори відзначають, що нагляд за діями найманців і зброєю, що перебуває у їхньому розпорядженні, часто ускладнений. Латиноамериканські ПВК також співпрацюють з урядом США в боротьбі з наркокартелями. При цьому витрати США на оплату їхніх послуг тримають у секреті. У 2010 році непрозорість фінансових розрахунків викликала невдоволення Конгресу США, який намагався з’ясувати, які саме суми витрачаються на оплату війни з наркомафією.

Як заявив голова робочої групи ООН з питань найманства Хосе Луїс Гомес дель Прадо, приватні військові компанії використовують у зонах конфлікту, в тому числі і важке озброєння, а при цьому їх майже ніхто не контролює.

Розквіт приватних військових компаній відбувся з початком війни в Афганістані та Іраку. До цих пір на території Афганістану діють до 35 ПВК. Вони займаються розвідкою, охороною різних високопоставлених осіб, служать у якості екіпажів бойової і транспортної техніки, здійснюють навчання і підготовку військовослужбовців і поліцейських.

Обсяг індустрії оцінюють у 100 мільярдів доларів на рік. Із початком операцій в Іраку та Афганістані, приватні військові компанії зі США почали наймати персонал в країнах Латинської Америки. Найчастіше працю таких найманців оплачують значно нижче.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.