Огляд преси. 22 квітня. Голова уряду Росії Володимир Путін представив в Державній думі звіт про діяльність уряду за 2010 рік, повідомляє Ганна Зафесова в матеріалі, опублікованому в газеті La Stampa.

Володимир Путін
Володимир Путін буде займатися розмноженням народів Росії

“Виділення 1,5 трлн рублів (37,5 млрд євро) на те, щоб росіян до 2015 року стало більше, стало одним із завдань, поставлених російським прем’єр-міністром Володимиром Путіним у щорічному зверненні до Думи, яке багатьом вчора здалося швидше передвиборчою програмою , ніж звітом”, – пише журналістка.

Серед амбітних цілей, перерахованих прем’єром, який говорив про Росію так, як ніби то саме він керував країною останні чотири роки, коли господарем Кремля був Дмитро Медведєв, вступ Росії до п’ятірки провідних світових економік і “демографічний прогрес”, говориться в статті. Рівень народжуваності повинен збільшитися на 25-30%, тривалість життя – підвищитися до 71 років, в порівнянні з 69 роками в даний час. “Питання демографії по суті своїй відбивають якість життя, морально-етичний клімат в суспільстві, стан найважливіших соціальних галузей”, – заявив Путін.

“Нічого не було сказано про інструменти, за допомогою яких уряд підштовхне росіян до розмноження, – зауважує Ганна Зафесова. – Бути може, буде продовжена політика збільшення субсидій, які вже досягли 10 тис. доларів за другу дитину. Але справжніми ліками є відновлення економічного зростання : у 2009 році вперше за десятиліття в Росії було зафіксовано позитивне сальдо народжень у порівнянні зі смертністю”.

“Ідея вимирання росіян, їх “капітуляції” перед кольоровими народами з позиції крайніх правих перетворилася на національну політику. І тепер вона стане картою, яку розіграє Путін в ході виборчої кампанії, щоб знову завоювати Кремль“, – вважає автор статті. Проте варто зауважити, що сьогодні в Москві частіше зустрічаються кавказці, ніж корінні москвичі, а росіянами називаються усі народи територія яких входить в РФ, тобто кавказці також, чи не саме завдяки їм сальдо народжуваності перевищило смертність у 2009?

Джерело La Stampa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.