Огляд преси. 18 квітня. Єгипет, за словами Мухаммеда аль-Барадеї, переживає делікатний момент, але військові не повинні повернутися до влади, пише П’єтро Дле Ре в статті, надрукованій в газеті La Repubblica.

Єгипет, прапор
Єгиптяни готові знову іти на барикади

“Мубарака слід було заарештувати ще два місяці тому, і разом з ним 300 чоловік з його оточення. За ці тижні він підчистив багато зі своїх рахунків по всій планеті. Йому було б краще тікати з країни, як це зробив колишній президент Тунісу Бен Алі, тому що зараз прокуратура почала займатися справою Мубарака. Йому тепер буде вкрай важко виїхати з країни “, – заявив аль-Барадеї.

“Разом з тим почали поширюватися чутки, що Мубарак домовився з військовими: він передасть їм владу в обмін на те, що його не будуть судити”, – сказав лауреат Нобелівської премії миру. Відповідаючи на питання, чи не чекає на Мубарака доля Саддама Хусейна, аль-Барадеї сказав: “Все буде залежати від вердикту суду. В даний час проти Мубарака висувають серйозні звинувачення. На думку прокуратури, саме він наказав військам стріляти по натовпу. Тільки його вік і той факт, що він хворий чоловік, можуть врятувати його від дуже жорсткого покарання “.

Відповідаючи на питання кореспондента про те, що можна зробити, щоб досягти цілей повстання, колишній генеральний директор МАГАТЕ сказав: “Ми переживаємо делікатний момент переходу. З одного боку – армія, яка хоче прискорити процес, з іншого – ті, хто, як і я , переконані, що слід просуватися вперед повільно. Після 60 років диктатури неможливо за декілька місяців перетворити країну у повну демократію. Я б вважав за краще, щоб ми обзавелися новою конституцією перед тим, як проводити вибори, адже у багатьох партій занадто мало часу для підготовки. Фаворитами можуть виявитися більш багаті і краще організовані партії, такі як “Брати-мусульмани”. Я вважаю, що влада повинна бути поділена і між тими, хто робив революцію”.

“Як свідчить історія, силу народу часом неможливо зупинити. Достатньо подивитися на те, що сталося в Єгипті та Тунісі. Я сподіваюся, що Захід нам допоможе уникнути перетворення “арабської весни” в “арабське цунамі”, – сказав аль-Барадеї.

джерело La Repubblica

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.