Огляд преси. 26 квітня. Ніяка система захисту від радіації не ефективна в профілактиці важких захворювань без конкретних політичних дій і поширення достовірної інформації, пишуть Даніель Кон-Бендіт і Моніка Фрассоні в газеті La Repubblica.

Отакою вона була колись

Голова фракції “зелених” у Європарламенті Даніель Кон-Бендіт і голова європейської партії “зелених” Моніка Фрассоні опублікували статтю в 25-у річницю Чорнобильської аварії. “25 квітня 1986 року відбувся вибух на 4-му реакторі Чорнобильської АЕС. На 1 січня 1996 року більше 145 тис. кв. Км все ще були заражені радіоактивним цезієм. Мільйони людей в Україні, в Білорусії і в Росії страждали і страждають від наслідків цього інциденту. Міжнародне співтовариство не сумнівається в тому, що існує зв’язок між цією ядерною катастрофою і зниженням чисельності населення в районах, постраждалих від радіоактивності”, – пише видання.

 

“Вже більше 20 років населення піддається впливу радіонуклідів, зокрема цезію-137. Уряди колишнього СРСР, України, Білорусії і Росії не зуміли вирішити проблеми, що виникли в результаті Чорнобильської аварії. Однією з головних причин цього є відсутність об’єктивної інформації щодо впливу радіоактивних елементів на здоров’я людини. Протягом багатьох років вчені не можуть отримати достовірну інформацію через цензуру, зокрема, з боку авторитарного режиму в Білорусі. Сьогодні, в 25-у річницю Чорнобиля, ми хочемо віддати данину поваги діяльності київського об’єднання “Екологія і здоров’я”, яке очолює колишній ректор Гомельського університету, професор Юрій Бандажевський, переконаний противник режиму Олександра Лукашенка“, – пишуть автори статті.

“На боротьбу з наслідками аварії було витрачено 1,5 млрд євро, а загальний збиток від аварії оцінюється в кілька сотень мільярдів євро. Багато років міжнародна допомога спрямовувалася на підтримку безпеки АЕС і саркофага, і нещодавно, 19 квітня, Європейська комісія зобов’язалася надати 110 з 750 млн євро, необхідних для спорудження нового саркофага. Але необхідно направляти кошти і на проекти охорони здоров’я, які повністю ігноруються як місцевою, так і міжнародною владою, – вказують автори статті. – Це змушує згадати і про Фукусіму: через 25 років після Чорнобиля, в момент , коли японська АЕС продовжує викидати в біосферу радіонукліди, необхідно вжити термінових заходів по захисту людей та їх територій”.

“Варто задуматися про те, що мирний атом наражає нас величезній небезпеці, і все більше людей розуміють це, – продовжують автори. – Відмова від ядерної енергетики сприймається сьогодні не тільки як необхідна, але як можлива і реальна перспектива. Нові технології дозволять нам поступово позбутися від атомної енергетики і звільнитися від залежності від вуглеводневого палива. Але це стане можливим лише в тому випадку, якщо ми – науковці, політики, громадянське суспільство, ЗМІ – зможемо нав’язати суспільству правдиву та якісну дискусію, а також у тому випадку, якщо енергетична демократія і транспарентність зуміють взяти гору над пропагандою”, – переконані Кон-Бендіт і Фрассоні.

Джерело La Repubblica

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.