Новини України. 14 квітня. Україні доведеться зробити вибір між Митним союзом і Євросоюзом.

Леонід Кучма
Кучма: Україні доведеться вибирати між Європою і Росією

Про це колишній президент України Леонід Кучма заявив сьогодні біля Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України, куди всьоме прийшов для проведення слідчих дій у справі, яку порушено проти нього.

«Я не хочу давати якихось однозначних рекомендацій, куди вступати, до ЄС чи до Митного союзу. Якщо Росія перекриє кордон, а вона обов’язково якісь загороджувальні перешкоди перед нами зробить, тому що якщо ми в зоні вільної торгівлі Європейського Союзу, то через Україну можна постачати до Росії, Білорусі, Казахстану все що завгодно», — сказав Л. Кучма.

За словами Л. Кучми, Україні не вдасться балансувати між молотом і ковадлом, як це було за часів його президентства.

«Росія сьогодні так накачала м’язи, що стала на міжнародному рівні дуже серйозним гравцем. Тому нас змусять обов’язково зробити вибір, але вибір повинен бути абсолютно усвідомленим», — зазначив Л. Кучма.

Нагадаємо, Росія пропонує Україні спільно встановлювати зону вільної торгівлі з Європейським Союзом після приєднання до Митного союзу і встановлення єдиного економічного простору в рамках Росії, Білорусі, Казахстану та України.

7 квітня Президент України Віктор Янукович, виступаючи у Верховній Раді з щорічним посланням «Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2011 році», сказав, що Україна хоче співпрацювати з Митним союзом за схемою «три плюс один».

До Митного союзу зараз входять три держави: Росія, Білорусь і Казахстан.

Україна зараз веде переговори щодо угоди про вільну торгівлю з Європейським союзом, яка виключає одночасний вступ до Митного союзу.

Джерело ДТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.