Новини політики. Вашингтон. 14 квітня. Республіканці розкритикували представлений план президента США Барака Обами щодо скорочення витрат і дефіциту бюджету, зв’язавши внесені главою держави пропозиції з розпочатою передвиборною кампанією.

Барак Обама
Обаму розкритикували республіканці

Обама у великій промові в університеті Джорджа Вашингтона поставив перед країною завдання скоротити бюджетний дефіцит на 4 трильйони доларів максимум за 12 років. Згідно з планами адміністрації США, до 2015 року обсяг дефіциту вдасться знизити до рівня 2,5% від обсягу ВВП, а до кінця поточного десятиліття – до рівня 2%.

Крім того, президент розраховує, що до 2023 року Америці вдасться заощадити 750 мільярдів доларів за рахунок скорочення витрат, не пов’язаних із забезпеченням безпеки, 400 мільярдів доларів – за рахунок скорочення оборонних витрат, 500 мільярдів доларів – за рахунок скорочення держвитрат на соцпрограми у сфері охорони здоров’я .

“Те, що ми сьогодні почули – це не фінансовий курс. Те, що ми сьогодні чули – це політична бравада від головного учасника кампанії”, – так прокоментував промову президента глава бюджетного комітету палати представників конгресу США Пол Райан.

Його колега Джеб Хенсарлінг, голова конференції Республіканської партії в палаті представників, висловив жаль, що заради промови Обами пропустив обід. “Не знаю, як мої колеги, але я запитую себе: невже я заради цього пропустив ланч? Ця промова була написана для президента, щоб він був переобраний”, – заявив він журналістам.

Спікер палати представників Джон Бонер також не пропустив покритикувати Обаму. За його словами, план, запропонований республіканцями на чолі з Райаном, дозволяє скоротити бюджетний дефіцит швидше, ніж пропонує Обама.

“Він просить конгрес підняти ліміт боргу, щоб продовжувати сплачувати рахунки Вашингтона. Американський народ не підтримає цього, якщо не побачить серйозних дій зі скорочення дефіциту”, – вважає Бонер.

Він також зазначив, що спроби Обами скоротити соціальні програми у сфері охорони здоров’я також йдуть врозріз з інтересами американців.

Глава сенатської меншини Мітч Макконнелл встиг висловитися ще до того, як президент виголосив свою промову. Припускаючи, що Обама знову згадає про необхідність скасування податкових пільг для заможних американців, він підкреслив, що підвищення податків – це не вихід з економічної кризи.

Нагадаємо, президент США Барак Обама 4 квітня офіційно оголосив про початок своєї передвиборчої кампанії, ставши першим кандидатом, який оголосив про намір боротися за Білий дім у листопаді 2012 року.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.