Новини сівту. 8 квітня. Китая. Китай стурбований скиданням низькорадіоактивної води в Тихий океан з аварійної японської АЕС “Фукусіма-1”, сказав у п’ятницю офіційний представник МЗС КНР Хун Лей.

Китай стурбований діями Японії

На початку тижня компанія TEPCO, оператор аварійної АЕС “Фукусіма-1”, приступила до скидання 11,5 тисячі тонн низькорадіоактивної води в Тихий океан, щоб використовувати резервуари для високорадіоактивних вод.

“Японська сторона вже офіційно сповістила про це китайську сторону. Будучи сусідом Японії, ми, природно, висловлюємо занепокоєння з цього приводу. Сподіваємося, що японська сторона буде діяти у відповідності з міжнародним правом, вживе дієвих заходів щодо захисту морського навколишнього середовища”, – говориться в розміщеному на сайті МЗС КНР тексті.

Представник МЗС КНР також зазначив, що “китайська сторона уважно стежить за розвитком ситуації, проводячи експертну оцінку, а також продовжує підтримувати з цього питання тісний контакт з японською стороною, вимагаючи від неї надання своєчасної, повної та вірної інформації з цих питань”.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.