Новини України. 9 квітня. Після переходу під контроль держави “Родовід Банку” у ньому виявлено фінансові зловживання на суму більше 22,6 млрд грн.

Родовід банк
Керівництво "Родовід банку" "назловживало" на 22 млрд грн

Про це глава Головного контрольно-ревізійного управління України (ГоловКРУ) Петро Андрєєв розповів в інтерв’ю ZN.UA.

“За матеріалами перевірки, в яких брало участь КРУ, встановлено, що в “Родовід Банку” були встановлені порушення на суму 22 млрд 662 млн грн… Вартість виведених активів “Родоводу” у два рази перевищує суму заборгованості перед вкладниками банку, а це не більше 5 млрд”, – повідомив він, додавши, що повернути активи фінустанови “цілком реально”.

За словами Андрєєва, операції з виведення активів почалися вже після націоналізації. При цьому вся схема виведення встановлена і задокументована, а всі акти ще півроку тому в повному обсязі передані в прокуратуру. Однак проблеми управління та проблеми виплат переклали на державу, а матеріали цих справ, на жаль, до цих пір не направлено до суду.

При цьому голова ГоловКРУ дивується, чому з усіх посадових осіб банку, у функціональні обов’язки яких входив фінансовий моніторинг, контроль, оцінка, заарештований тільки один Щербина (Сергій Щербина, екс-адміністратор – ред).

“У банку є правління, є кредитна рада – чому всі ці особи перебувають на волі і зберігають свої посади?”, – відзначив Петро Андрєєв.

Він розповів, що гроші, які люди довірили банку на депозит, списувалися на фіктивні послуги.

“Під заставу 113 гектарів землі банк погасив кредити комерційним структурам на 3,5 млрд. – абсолютно невідповідно забезпечення. При цьому в ході перевірки ми з’ясували, що земля все одно продовжувала перебувати на балансі у позичальника! Зараз нове керівництво банку намагається повернути цей актив. Гроші роздавали без оформлення документів. За це повинна відповідати не одна людина, а всі особи, причетні до шахрайських дій”.

При цьому, відповідаючи на питання, чому влада безсила покарати злочинців навіть в такому кричущому випадку, коли склад злочину задокументований, число постраждалих обчислюється сотнями тисяч, а сума збитку порівнянна з дефіцитом держбюджету, зазначив, що деякі політичні сили кричать, що це розправа з опозицією. “Забувши”, при цьому про те, що послугами менеджменту банку, причетного до крадіжки 22 млрд, користується нова влада (зокрема, в банку розміщується офіс депутата Партії регіонів Ю. Іванющенко, особистого друга президента…).

“Є таємниця слідства… На нарадах у президента генеральний прокурор і всі компетентні органи, в тому числі КРУ, регулярно доповідають про роботу у даній справі”, — сказав Андрєєв.

“Що стосується діяльності нового керівництва банку, то найближчим часом ми проведемо планову перевірку і з’ясуємо, наскільки були виконані вимоги до роботи, встановлені згідно з актами ревізії. Керівництво намагається оздоровити ситуацію, але, маючи таку спадщину, це зробити дуже складно”, — зазначив глава ГоловКРУ.

“Без рішучих заходів ми не наведемо порядок у фінансово-банківській сфері”, – додав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.