Новини авто. 3 квітня. Продажі нових автомобілів всіх типів у Японії за підсумками березня впали на 37% і склали 279389 одиниць.

автомобілі, салон
Японська катастрофа скоротить світовий авторинок на третину

За попередніми даними, опублікованими Японською асоціацією автодилерів (JADA), найсильніше катастрофа в Японії позначилася на домашніх продажах Toyota, які скоротилися на 46%, до 110667 машин (без урахування Lexus). Продажі Nissan скоротилися на 38% до 45700 автомобілів, Honda – на 28%, до 43329 одиниць.

Аналітики відзначають, що березневе падіння авторинку стало найбільшим за всю історію збору даних, який проводиться в Японії з 1968 року.

Експерти пояснюють падіння попиту на машини землетрусом, що стався 11 березня, і припиненням держпідтримки при покупці економічних автомобілів. Після скасування держпрограми, що надає знижку при покупці економічних автомобілів, аналітики прогнозували падіння японського авторинку в 2011 році на 13%.

Проте природна катастрофа і її наслідки можуть ще більше знизити попит на машини. При цьому автомобільні компанії поки не змогли оцінити збиток, який буде завдано ринку через землетрус. Раніше повідомлялося, що одна тільки корпорація Toyota недовипустить 500 тисяч автомобілів.

Землетрус, який стався 11 березня на північному сході Японії і цунамі змусили компанії Toyota, Nissan, Honda, Mitsubishi, Suzuki тимчасово призупинити виробництво на місцевих заводах. Крім того, закрити свої підприємства змушені близько 500 виробників автокомплектуючих, що поставляють деталі для компаній по всьому світу. За попередніми оцінками, землетрус в Японії і його наслідки загрожують світовому автопрому падінням виробництва на 30%.

За матеріалами Автостат

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.