Новини світу. 1 квітня. Лівійські повстанці домовилися з Катаром про продаж нафти. На виручені кошти вони мають намір купувати зброю і спорядження для боротьби з військами Муаммара Каддафі.

нафта
Лівійські повстанці продаватимуть нафту Катару

Відомий лівійський опозиціонер Алі Тархуні, якого Національна рада Лівії (створена повстанцями) призначила головою комітету з фінансів і торгівлі, повідомив, що Катар готовий купувати нафту, що знаходиться в сховищах на південному сході Лівії. За його словами, складність полягає лише в тому, як вивезти її з охопленої війною країни.

Тархуні повідомив, що кошти від продажу нафти будуть перераховуватися на цільовий депозитний рахунок, який опозиція зможе використовувати для розрахунків за придбане озброєння, продовольство, медикаменти і паливо.

Влада Катару, а також представники компанії Qatar Petroleum, цю інформацію поки не коментують, повідомляють РИА Новости.

Катар – одна з небагатьох арабських країн, що бере участь у військовій операції міжнародної коаліції в Лівії. Раніше повідомлялося, що за підтримки цієї країни лівійська опозиція запустила супутниковий телеканал Ахрар TV на противагу мовленню лояльного Каддафі урядового телебачення і радіо.

Представник Мінфіну США, заявив, що заколотники зможуть продавати лівійську нафту, не підпадаючи під санкції США, якщо будуть проводити угоди в обхід Національної нафтової компанії Лівії, чиї активи, а також активи її п’яти дочірних компаній, заморожені ООН та рядом провідних держав.

У четвер уряд Лівії пригрозив судовими позовами іноземним компаніям, якщо вони будуть укладати енергетичні угоди з повстанцями.

Нагадаємо, Лівія видобуває нафту з 1959 року і експортує її з 1961 року. Виручка від експорту нафти становить близько 95-97% всіх експортних надходжень і є основним джерелом державних резервів. Лівія – восьмий за величиною виробник нафти серед країн-учасниць Організації країн-експортерів нафти.

Запаси нафти в Лівії в 2009 році склали 46,4 мільярди барелів, газу – 1549 трильйона кубометрів.
В 2009 і 2010 роках в Лівії добували в середньому 1,56 мільйона барелів нафти в день.

Основними імпортерами лівійської нафти були Італія, Німеччина, Іспанія, Франція, Китай, США. Менші обсяги імпортували також, зокрема, Австрія, Великобританія, Греція, Швейцарія.

Після збройного протистояння в лютому між прихильниками і супротивниками Муаммара Каддафі в Лівії серйозно постраждала нафтова інфраструктура, видобуток і експорт “чорного золота” знизилися. Деякі об’єкти інфраструктури на сході Лівії знаходяться зараз під контролем повстанців. Інші, наприклад порт Рас-ель-Ануф, де розташований один із найбільших в Лівії нафтоналивних терміналів, стали ареною запеклих зіткнень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.