Новини здоров’я. 4 квітня. Американські дантисти прийшли до висновку, що карієс заразний.

Карієс передається через поцілунки

Про це повідомила ізраїльська газета Маарів з посиланням на статтю в американській пресі на доктора Маргарет Мітчелл із стоматологічної клініки в Чикаго.

Щоб зберегти голлівудську усмішку, стоматологи рекомендують не цілуватися, не користуватися спільним посудом і не куштувати їжу з чужої тарілки. Профілактика карієсу нагадує профілактику сезонного грипу.

Доктор Маргарет Мітчелл стверджує, що в хворобах зубів винні не цукерки і шоколад, а бактерії Streptococcus mutans, що викликають карієс. З її слів, стрептококи не менш заразливі, ніж вірус грипу. Особливо сприйнятливі до інфекції маленькі діти. Батьки, самі того не помічаючи, передають малюкам бактерію, коли куштують їжу або облизують соску.

Передача бактерії відбувається також і при поцілунку. Маргарет Мітчелл розповідає про свою пацієнтку, якій до сорока років вдалося зберегти зуби “без єдиної дірки”, але одного разу вона виявила відразу два зуби, уражені карієсом. Виявилося, що жінка зустрічається з чоловіком, який з 18 років жодного разу не був у стоматолога. Щоб зменшити ризик зараження карієсом, доктор Мітчелл радить чистити зуби, використовувати зубну нитку і жувальну гумку без цукру.

Нагадаємо, в червні 2009 року на конгресі Американської асоціації з розвитку науки вчені офіційно визнали науку про поцілунки.

Джерело Новинар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.