Новини світу. 9 квітня. Число людей, які курять кальян, серйозно зростає по всьому світу, а їх вік критично зменшується.

куріння кальяну
Куріння кальяну є шкідливішим від сигарет

Про це свідчать результати дослідження вчених з Університету Уппсали (Норвегія).

Юні любителі кальяну безпідставно вважають, що його куріння менш шкідливе, ніж куріння звичайних сигарет.

Кампанії по боротьбі з курінням і агітації серед населення зазвичай привертають увагу до шкоди куріння сигарет та, іноді, нюхального тютюну, однак вони нічого не говорять про шкоду вживання кальяну.

«Багато хто – і діти, і дорослі – вірять, що куріння кальяну менш шкідливе, ніж сигарети. Деякі не розуміють, що куріння кальяну також має на увазі куріння тютюну. Насправді, куріння кальяну означає отримання набагато більшої дози отруйного монооксиду вуглецю та інших небезпечних і канцерогенних речовин з тютюну, ніж сигарети», – пояснює професор соціальної медицини з Університету Уппсали Бенгт Арнетц.

Кальян користується в останні роки досить широкою популярністю. Дослідження, проведене в США в штаті Мічиган, показало, що 26% з 800 опитаних вживають кальян. Крім того, ця звичка передається від батьків до дітей. Молода людина у вісім разів більше схильна спробувати кальян, якщо курінням «бавиться» його батько, в сім разів – якщо палить матір і на 20% – якщо це робить старший брат чи сестра.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.