Новини здоров’я. 29 квітня. США. Американські вчені розповіли про небезпеку паління кальяну.

Кальян ще шкідливіший ніж цигарки

Американські медики з Wake Forest Baptist Medical довели, що куріння кальянів небезпечніше, ніж захоплення цигарками, повідомляє АМІ-ТАСС.

На їхню думку, в кальяні використовується дуже ароматний тютюн з широким вибором “смаків”. Дим від кальяну, на відміну від сигаретного диму, дуже м’який і приємно пахне, що може залучати і тих людей, які ніколи не курили. Відзначено, що 22% студентів, які спробували кальян, ніколи не пробували сигарет. Через приємний аромат і смак дим від кальяну можна вдихати більш глибоко протягом більш тривалого періоду часу.

Це призводить до того, що люди насправді вдихають більший обсяг тютюнового диму, ніж курці. Крім того, клініцисти додають, що трубки для куріння кальяну часто належним чином не очищаються в кафе і ресторанах, створюючи сприятливі умови для передачі і розповсюдження інфекційних захворювань.

Серед інших небезпек дим з кальяну містить високий рівень токсичних сполук, в тому числі смол, окису вуглецю, важких металів і канцерогенних хімічних речовин. Під час куріння кальяну людина отримує більше чадного газу і диму, ніж навіть курці, при цьому забезпечуючи собі приблизно таку ж кількість нікотину та тютюнову залежність.

Наслідки для здоров’я від кальяну приблизно такі ж, як і від сигарет і включають рак легенів, респіраторні захворювання, низьку масу тіла при народженні дитини та захворювання пародонту.

Їх колеги, вчені-медики з Університету Упсали (Швеція), також попереджають: куріння кальяну – не звичайна забава, воно завдає організму шкоди, яка, за оцінками фахівців, є навіть більшою, ніж куріння сигарет, відзначає Likar Info.

Їхній головний аргумент, кальян містить тютюн, і під час його використання людина піддається ще більш інтенсивному впливу окису вуглецю та інших канцерогенно небезпечних речовин, що містяться в тютюновому димі. У результаті значно підвищується ризик захворіти на рак. Симптоми отруєння чадним газом такі: головний біль, запаморочення, шум у вухах, мерехтіння перед очима, нудота.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.